Seniūnaičio pareigybė – nepopuliari

Seniūnaitijose, kuriose gyvena daugiau kaip 500 žmonių, seniūnaičiai paprastai renkami apklausiant gyventojus. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mūsų rajonas suskirstytas į 61 seniūnaitiją, tačiau dalis jų yra „popierinės“, nes nesiseka išrinkti joms vadovaujančius seniūnaičius – nesusirenka reikalingas rinkėjų skaičius arba neatsiranda sutinkančių imtis visuomeninių pareigų. Nė vieno tokio pagalbininko neturi Mažeikių miesto seniūnija.
Rajono politikai situaciją bando gelbėti keisdami rinkimų procedūras. To paties buvo tikimasi ir praėjusiais metais priėmus sprendimą dėl išmokų seniūnaičiams.

Mieste – nė vieno seniūnaičio

Administracinė reforma, įteisinanti seniūnaičių statusą, Vietos savivaldos įstatyme atsirado dar  2008 metų pabaigoje. Nustatytos jų rinkimo procedūros, įgaliojimai ir, svarbiausia, privalomi seniūnaičių rinkimai.
Mūsų rajonas suskirstytas į 61 seniūnaitiją: didžiosios seniūnijos jų turi po keliolika, mažesnės – po kelias.
Seniūnaitijų vadovai iki 2014 metų buvo renkami dvejiems metams, vėliau kadencija pratęsta iki  trejų metų.
„Iš viršaus“ sugalvota reforma iki šiol stringa – rajone niekaip nepavyksta išrinkti visų seniūnaičių. Ir šiuo metu pakartotini rinkimai laukia vienoje Sedos seniūnaitijoje, nė vieno seniūnaičio nėra Mažeikiuose.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Seniūnaičio pareigybė – nepopuliari”

 1. Praeivui parašė:

  Sodų 10 namo bendrijos pirmininkė N.Šiliauskienė, noriu pasakyti praeiviui, kad turiu širdį ir gana didelę. Man patinka gražinti aplinką,patinka tvarka ir švara, tą ir darau.Jeigu Jums nepatinka,Jūsų problema.Name gyvena šaunūs žmonės.Tiek tėvai su vaikais,tiek seneliai,tiek nuomininkai.Neturiu jokios galimybės įtakoti kas gyventų name, nes yra privačios valdos ir kiekvienas sprendžia kam parduoti butą.Garbaus amžiaus žmonės nori ramybės,todėl jie bendrauja su vaikais prašydami mažiau triukšmauti.Prašymais prisidedu ir aš ,nors gyvenu ne pirmame aukšte.
  Nei vienas medis nera nupjautas ar nugenėtas be spec. komisijos, be leidimų .Medžius genėja taip pat firmos, kurios turi tam leidimus.
  Praeivi, apsiraminkit, artėja Naujieji Metai , tikėkimės jie bus geresni,turtingesni draugiškesni.To Jums ir linkiu.

 2. praeivis parašė:

  Jeigu pirmininke taip tvarkysis, kaip prie Sodu 10 namo, tai… kapec mazeikiskiams. Prie pavyzdinio namo žiauriai ir dabar dar atrodo 15 medziu su kapitaliai nurėžtom šakom (kur kupliausko agentura? tebebaliavoja dubgiryje?), vaikai su tėvais ir seneliais ten nepageidaujami, nes triukšmauja žaisdami. Kas iš to sterilumo, žmogus turi širdį turėti,

 3. Kaimynai parašė:

  Kodėl nerenkama Sodų 10 bendrijos pirmininkė.Pažiūrėkit kaip ji tvarkosi.

 4. Nesvarbu parašė:

  Kas gali dirbti seniūnaičiu pas poną ARMONĄ, juk jis dievaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto