Seniūnijos specialistai tikrins mažus kiaulių ūkius

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybėje vyko ekstremalių situacijų komisijos ir ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis kiaulių maro klausimais.
Nutarta, kad seniūnijų darbuotojai, lankydamiesi mažuose kiaulininkystės ūkiuose, vertins, ar laikomasi prevencinių priemonių, kuriomis siekiama apsisaugoti nuo kiaulių maro viruso.

Vertins saugumo priemones

Pasitarime dalyvavo ne tik Savivaldybės, seniūnijų atstovai, bet ir  Mažeikių rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Zigmantas Stumbra. Jis informavo, kad, vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus – valstybės lygmens ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo – sprendimu, nuo kovo 1 iki balandžio 1 d. reikia organizuoti ir koordinuoti informacijos apie afrikinių kiaulių marą sklaidą mažuose kiaulininkystės ūkiuose, kuriuose laikoma ne daugiau kaip 10 penimų kiaulių skerdimui (savo reikmėms).
Ar laikomasi prevencinių priemonių, kuriomis siekiama apsisaugoti nuo afrikinio kiaulių maro viruso, vertins seniūnijų darbuotojai, lankydamiesi mažuose kiaulininkystės ūkiuose.
Didesnius ūkius jau yra aplankę ir situaciją įvertinę veterinarijos specialistai.
Lankydamiesi ūkiuose, specialistai kiaulių augintojus apklaus, o taip pat primins ir jų pareigą – užtikrinti biologinio saugumo reikalavimus.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

2 Atsakymai į “Seniūnijos specialistai tikrins mažus kiaulių ūkius”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Besilankydami iš vieno kiemo į kitą tikrai perneš užkratus. Tokių tikrintojų net į kiemą negalima įleisti. Tegul padaro bukletus ar kitokią informacinę medžiagą, išplatina kaip bet kokią kitą reklamą ir užteks. Tokių tikrintojų nereikia, užtenka kad veterinarą su baime ir tik iš bėdos įsileidžiame į tvartus. O gal pageidaujamas atvirkštinis variantas, kad tie mažieji ūkiai nebeaugintų sveikos mėsos. Juk baigiat ir taip visus sunaikinti.

  2. parašė:

    ka ten tikrinti geriau sakykime tiesiai kad uždrausime užsiauginti sveikosmėsos kad visi pirktų atveštinį šlamštą visos bacilos kyla didelėse fermose o ne mažuose ūkiose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto