Formuojamos bendruomenių tarybos

Jonas Siminkevičius informavo, kad bendruomenių sprendimus, kam panaudoti pinigus, dar įvertins ne tik Savivaldybė, bet ir ministerija – tik tada bus pervesti pinigai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

„Santarvė“ jau rašė, kad mūsų rajonui vietos bendruomenių savivaldai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė beveik 140 tūkstančių litų. Šiuo metu seniūnijose formuojamos vietos bendruomenių tarybos, kurios ir spręs, kam panaudoti šias lėšas.

Lėmė gyventojų skaičius

Seniūnai, seniūnaičiai, bendruomenių pirmininkai, susitikę su Savivaldybės vadovais, tarėsi, kaip geriausiai ir teisingiausiai paskirstyti gautą paramą. Buvo įvairių siūlymų, netrūko ginčų, tačiau susitarta kiekvienai seniūnijai skirti po 5 tūkstančius litų bei pridėti tam tikrą pinigų sumą, kuri buvo paskaičiuota atsižvelgiant į seniūnijoje gyvenančių žmonių skaičių.
Kiekvienam gyventojui skaičiuota maždaug po pusantro lito.
Daugiausiai pinigų – beveik 63 tūkstančius litų – numatyta skirti Mažeikių miestui. Iš kaimo seniūnijų didžiausios sumos – nuo 10 iki 13 tūkstančių litų – paskaičiuotos Mažeikių apylinkės, Tirkšlių ir Viekšnių seniūnijoms.

Spręs bendruomenių tarybos

Kaimą kuruojantis vicemeras Jonas Siminkevičius „Santarvei“ paaiškino, kad kam panaudoti pinigus, spręs vietos bendruomenių tarybos. Jų sudarymą inicijuos seniūnai, sutarta, kad tai turėtų būti padaryta iki balandžio 6 dienos.
Kaimo seniūnijose bus suformuota po vieną bendruomenės tarybą, Mažeikių mieste dvi – senamiesčio ir mikrorajono gyvenamųjų vietovių.
Vietos bendruomenės tarybą sudarys nuo 9 iki 15 žmonių. Į ją bus renkami seniūnaičių, teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų, religinių bendruomenių, bendrijų, nevyriausybinių organizacijų, Savivaldybės įstaigų atstovai (pastarieji negali sudaryti daugiau kaip trečdalį tarybos narių).
Taryba turės išsirinkti savo pirmininką, pavaduotoją ir sekretorių. Bet kokie sprendimai bus priimami posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma.

Skirta bendruomenių savivaldai  skatinti

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšos skirtos vietos bendruomenių savivaldos 2012 metų programai įgyvendinti. J. Siminkevičius patikslino, kad programos tikslas – skatinti vietos bendruomenių savivaldą ir savarankiškumą, sudarant galimybes vietos bendruomenėms spręsti joms  aktualius klausimus ir tenkinti jų viešuosius poreikius.
Pagal šią programą lėšos gali būti naudojamos labiausiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ir grupėms, vaikų ir jaunimo užimtumui, kultūriniams ir švietėjiškiems renginiams, viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, sportui ir sveikatinimui, bendruomeninės veiklos organizavimui ir kitoms vietos bendruomenės gyvenimo kokybę gerinančioms iniciatyvoms.
Sprendimus, kam panaudoti lėšas, bendruomenių tarybos turės priimti iki gegužės 15 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto