Seniūno galios – pinigai?

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kovo 1-ąją gyventojai pirmą kartą turės galimybę patys išsirinkti merą. Dar nesulaukus šių rinkimų rezultatų, Seime bandoma įteisinti ir tiesioginius seniūnų rinkimus.
Ne visi mažeikiškiai seniūnai palankiai vertina tokią idėją – neturint pakankamo finansavimo, bus sunku nusipelnyti rinkėjų palankumo.

Idėja įteisinti tiesioginius seniūnų rinkimus ir nustatyti seniūnijų teisę turėti savo biudžetą kilo įteisinus tiesioginius merų rinkimus. Tai numatančias Konstitucijos pataisas įregistravo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai kartu su Liberalų sąjūdžio, Tvarkos ir teisingumo frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės atstovais.
Tiesioginiams seniūnų rinkimams šiuo metu nėra privalomojo teisinio pagrindo, kadangi pagal Konstituciją vykdomųjų institucijų atstovų rinkimai nenumatyti.
Pataisų iniciatoriai aiškina, kad projekto tikslas – iš esmės padidinti seniūnų veiklos efektyvumą, perkeliant jų atsakomybės bei atskaitomybės svorio centrą iš savivaldybės administracijos į vietos bendruomenę ir suteikiant gyventojams galimybes patiems spręsti, kas labiausiai vertas būti seniūnu.
Praėjusią savaitę Seimo narys konservatorius Algis Strelčiūnas Seime įregistravo ir Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kuriuose taip pat siūloma seniūnus rinkti tiesiogiai.
Šiuo metu seniūnai yra valstybės karjeros tarnautojai, paskiriami konkurso tvarka. Esą tai dažnai lemia, kad seniūnai paskiriami pagal „partinę liniją“ ir yra pavaldūs savivaldybei, o gyventojai, kuriems seniūnai yra artimiausi valdžios atstovai, neįtraukiami į seniūno rinkimų procesą, seniūnas jiems yra minimaliai atskaitingas.
Manoma, kad tiesiogiai išrinktas seniūnas geriau išgirs žmonių prašymus, pasiūlymus ir stengsis jiems padėti, nes bus atsakingas ne tik už savivaldybės planų vykdymą, bet už darbą su gyventojais. Tai turėtų užtikrinti įstatymo projekto nuostata, kurioje numatyta, kad jei daugiau nei 50 procentų gyventojų pareikš nepasitikėjimą seniūnu, jis neteks savo įgaliojimų.

Ką apie tai mano mažeikiškiai seniūnai, skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Seniūno galios – pinigai?”

 1. Laukiam parašė:

  oi laukuam rinkimų……Balsuosim už tą, kuris pagaliau sutvarkys vaiduoklį Sodų 7 !!!!!!

 2. dipsis to dipsiui parašė:

  Jau spėjo pataisyt :)

 3. dipsiui parašė:

  Tai ,kad nematyti straipsnyje , jog parašyta ,, šiemet kovo 1-ąja“ …..

 4. na parašė:

  Šaunu girdėti,kad ir Mažeikų liaudis pagaliau galės dalyvauti renkant miesto Merą! Mana,kad tai labai svarbu Pagliau gal išrinksime savo miestui tinkamą Merą. Laukiu rinkimu aš ir mano draugai..

 5. dipsis parašė:

  Tai gal ne šiemet kovo 1-ąją, o kitąmet?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto