Senjorus į bendriją atveda noras bendrauti

„Bočių“ Mažeikių rajono bendrijos nariai – aktyvūs įvairių renginių organizatoriai bei dalyviai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Mažeikių bendrija neseniai paminėjo savo veiklos 25-ąjį jubiliejų.
Apie tai, kokiomis idėjomis bei darbais gyvena Mažeikių krašto vyresnio amžiaus žmonės, kalbėjomės su Mažeikių „Bočių“ sąjungos pirmininke Levute Pleiniene.
Ateities planais pasidalijo ir Viekšniuose veikiančios šios sąjungos vadovas Bronius Andruška.

Ir daug, ir mažai

Sąjungos jubiliejaus paminėjimas sekmadienį prasidėjo mišiomis Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Toliau šventė persikėlė į Mažeikių kultūros centro didžiąją salę. Čia renginio dalyviams savo atliekamus kūrinius dovanojo bendrijos draugai bei bičiuliai – kolektyvai iš Plungės, Telšių, Vilniaus rajonų, taip pat ir įvairių institucijų atstovai. 25-ojo jubiliejaus šventėje koncertavo dainininkas Simonas Donskovas.
„Bočių“ Mažeikių bendrijos pirmininkė L. Pleinienė sako, jog sukaktį žymintis skaičius – tuo pačiu ir didelis, ir mažas. Nelygu, kaip į tai pažiūrėsi. Pasak jos, tokio amžiaus sulaukę žmonės jau būna subrendę, neretai ir sukūrę šeimas, pradėję įsitvirtinti gyvenime. Organizacijai tai irgi esą nemažai.
„Mes, „Bočiai“, laikomės gana tvirtai, turime organizacijos pamatus. Visi, kas kiek gali, mus palaiko. Tikiu, kad organizacija gyvuos ir toliau: mes išeisime, ateis kiti žmonės. Gyvenimas eina į priekį ir jo dėsnių nepakeisi“, – sakė „Santarvės“ pašnekovė.

Nesinorėjo būti vienai

Jau aštuntuosius metus arba kitaip – trečiąją kadenciją pirmininkės pareigas einanti L. Pleinienė sako, jog ją į šią organizaciją atvedė noras bendrauti su žmonėmis. Visą gyvenimą buhaltere dirbusiai moteriai nesinorėjo užsidaryti namie tarp keturių sienų.
„Jau būdama pensijoje buvau išvažiavusi į Angliją pas sūnų. Padėjau sūnaus šeimai auginti dukrytę.  Ten gimus kūdikiui, tėvai vaiko auginimo atostogose būti gali tik 9 mėnesius. Tai aš ir pasisiūliau prižiūrėti anūkėlę – norėjau būti naudinga“, – sakė pašnekovė.
Anūkei užaugus ir pradėjus lankyti mokyklą, L. Pleinienė jau nebenorėjo imtis buhalterės pareigų: darbas atsakingas, jo specifika bei įstatymai kinta.
„Šiaip visada buvau veikli moteris ir kad nereikėtų sėdėti namie, grįžusi į Lietuvą, atėjau į „Bočius“. Ten keitėsi pirmininkai, man pasiūlė kandidatuoti. Buvau išrinkta ir nuo tada sukuosi tame rate“, – savo istoriją papasakojo pirmininkė.

Daugiausia – mažeikiškiai

Pagal dokumentus, bendrija šiuo metu vienija daugiau nei 200 mažeikiškių. Tačiau į didžiuosius renginius jų susirenka apie pusantro šimto. Kai kurie nebegali dėl silpnos sveikatos, kiti neturi noro. Ir jei bendrijos tarybos nariai su pirmininke norėtų aplankyti bendrijos narius jų namuose, ne visi nori to bendruomeniškumo bei apsilankymų – pasikeitė laikai, pasikeitė ir tradicijos. Yra apskaičiuota, kad bendrijos narių amžiaus vidurkis – 72 metai.
„Tai jei iš tiek daug žmonių toks didelis vidurkis, vadinasi, jaunuolių ne tiek daug ir turime“, – šypsojosi L. Pleinienė.
Pasak jos, dauguma narių – Mažeikių miesto gyventojai. Nors keli atvažiuoja iš Ukrinų, Židikų. Anksčiau buvę daugiau narių viekšniškių.

Planų ir idėjų netrūksta

Kad ir kokių sunkumų ar negandų tenka patirti bendrijos nariams, norintys bendrauti kiekvieną savaitę susirenka į bendrus susirinkimus, kone kiekvieną mėnesį rengia įvairius renginius, juose dalyvauja.
Štai ir dabar, paminėję 25-ąjį bendrijos Mažeikių skyriaus veiklos jubiliejų, Mažeikių „Bočiai“ savaitgalį važiuos į Šiaulius. Liepos 8 dieną jų laukia kelionė į Šilalę.
„Jei tik pinigų daugiau turėtume, galėtume visur važiuoti ir važiuoti. Žmonės iš tiesų nori tos veiklos, susibūrimų. O ir kur senam žmogui išeiti? Jei ir norisi į kokį teatrą, bilietai brangūs. Kita vertus, ir tie teatrai šiais laikais dažniausiai orientuoti į jaunimą. Tai kiek galėdami stengiamės vis kažką suorganizuoti. Toks tas mūsų gyvenimas – kalnų neverčiame, tačiau kiek galėdami judame krutame“, – mintimis pasidalijo pašnekovė.

Džiaugiasi užsimezgusia draugyste

Praėjusią savaitę „Santarvės“ redakcijoje apsilankęs viekšniškis B. Andruška sakė atvažiavęs dėl to, kad nori informuoti apie tai, jog viekšniškiai „Bočiai“ pastaruoju metu bando sustiprėti, būti aktyvesniais. Nepaisant to, kad šiuo metu jų organizacija oficialiai nėra įregistruota.
„Mes, viekšniškiai, gal septynerius metus šliejomės prie Mažeikių „Bočių“. O dabar trejus veikiame savarankiškai, atskirai. Tik tiek, kad ir patys nežinome – registruoti ar neregistruoti savo veiklos. Vis mąstome prie ko glaustis“, – kalbėjo pašnekovas.
Viekšniškiai senjorai džiaugiasi užsimezgusia draugyste su Viekšnių vaikų dienos centro administracija, kuri priėmė „Bočius“ po savo stogu – repeticijoms, vakaronėms bei bendriems pasibuvimams.

Noras dalyvauti – pačių rankose

Pasak B. Andruškos, šiuo metu jo vadovaujama neoficiali organizacija vienija 35 viekšniškius.
Bendruomenei labai pagelbėja Viekšnių kultūros centras. Trys jo specialistai padeda senjorams muzikuoti. Kai prireikia, paskolina įgarsinimo aparatūros sistemą.
„Turime tokį ansambliuką – jame groja trys kultūros centro darbuotojai ir 6–7 mes.
Būna, ateina naujų žmonių. Vieni patys nori bendrauti, tad prisijungia ir nekviečiami. Kiti ir raginami nelabai išsijudina – čia turbūt kiek žmonių, tiek ir visokių atvejų būna“, – kalbėjo viekšniškis.
Didžiąją gyvenimo dalį Akmenės bei Mažeikių rajonuose agronomu dirbęs viekšniškis sako, jog pripratęs būti tarp žmonių, su žmonėmis dabar savo gyvenimo kitokio neįsivaizduoja.
„Negaliu ilgai nusėdėti namuose. Žmona kartais sako: na, ar neužteks jau tos veiklos. Pailsiu savaitę kitą ir vėl nerimstu, vėl ką nors sugalvoju“, – juokavo pašnekovas.

Mėgsta išvykas

B. Andruškos teigimu, praėjusiais metais viekšniškiai bendrijos nariai buvo išvykę į 4 ekskursijas, surengė keletą vakaronių. Dar viena vyko šiemet.
„Nori žmonės išvažiuoti pasižmonėti. Vis pasiteirauja ar kas planuojama, ar nusimato kokia išvyka. Tai dairausi internete ir šen bei ten, pasiklausau kai kas pasakoja įspūdžius iš kelionių, ir taip pamažu planuoju būsimos išvykos maršrutą. Iš tiesų tai tokias keliones organizuoju jau seniai ir baigiame apvažiuoti visus Lietuvos kampelius“, – prasitarė B. Andruška.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*