Senstanti bendruomenė – kaip tiksinti bomba?

Rajone yra mokyklų, kuriose, jei mokytojams staiga prireiktų išeiti užtarnauto poilsio, neliktų 80 proc. ten dirbančių pedagogų. Eltos nuotr. iš redakcijos archyvo

Švietimas pristatomas kaip vienas pagrindinių Lietuvos prioritetų. Tačiau ir šioje sistemoje dirbantys žmonės sako, ir statistika atspindi, kad yra kitaip.
Skaičiai rodo, kad daugiau nei pusės Lietuvos mokytojų amžiaus vidurkis – per penkiasdešimt metų. Mokytojų, kurių amžius iki trisdešimties metų, švietimo įstaigose – labai mažai.
Mūsų rajono švietimo įstaigų vadovai pripažįsta: jaunų pedagogų nesulaukiama.

Skaičiai nekelia optimizmo

Rugpjūčio pabaigoje surengtame rajono švietimo įstaigų vadovų pasitarime sistemos aktualijas apžvelgė Mažeikių rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus. Kalbėdamas apie rajono mokytojų amžiaus vidurkį, jis sakė, kad šiuo klausimu linksmų naujienų nėra.
Situaciją vedėjas iliustravo skaičiais: 56 proc. mūsų rajono mokytojų amžius 50–60 metų. Dar 15 proc. – vyresni nei 60 metų ir vos 2 proc. visų rajono mokytojų yra vyresni nei 30 metų.
Yra mokyklų, kuriose, jei mokytojams staiga prireiktų išeiti užtarnauto poilsio, neliktų 80 proc. ten dirbančių pedagogų.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

8 Atsakymai į “Senstanti bendruomenė – kaip tiksinti bomba?”

 1. Dėl nemokamo parašė:

  Tai parašykite, kuriame universitete vyksta tokie stebuklai. Kad kažkaip neteko girdėti, kur taip yra, kad neakivaizdiniu galima studijuoti nemokamai ir dar stipendiją gauti. Ne visos aukštosios mokyklos moka stipendijas ir studijuojantiems dieniniame skyriuje, nors studentai yra pažangūs (pvz. nemoka stipendijų KTU).

 2. nemokamai parašė:

  Patikslinu, žmonės gali studijuoti nemokamai ir neakivaizdiniu būdu ir dar stipendiją gauti – juk bendras priėmimas į aukštąsias yra ir nesvarbu, kada esi baigęs mokyklą. Svarbu, kad ne dvejetais.

 3. komentaras parašė:

  Jeigu taip trūksta mokytojų (ar kitų sričių specialistų), kodėl švietimo ministerija neranda būdų, kad norintys persikvalifikuoti, tapti mokytojais vyresni nei studentiško amžiaus (tai yra ne 18-24m.) žmonės galėtų studijuoti nemokamai? Dabar mokslas vyresniems, ne po vidurinės baigimo yra mokamas, ir dar pažiūrėkit, kokios kainos už semestrą, tai studijuoti noro nelieka. Valdžia turėtų ne abejotiniems projektams pinigus leisti (akcijos, atrakcijos, kelionės į Australiją ir Afriką pasisemti patirties :) , o iš tikrųjų dirbti dėl dabarties ir ateities Lietuvos.

 4. nesupratau parašė:

  vos 2 proc. visų rajono mokytojų yra vyresni nei 30 metų

 5. Tikrai gaila parašė:

  Aišku gaila, kad valdžia sensta, nes juk vieni pasens, į vietą bus šimtai kitų. Be to ir šiaip valdininkų kaip konvėjeriui gaminant, atsiranda. O va mokytojų greit nebebus. Gal ir nebereiks, juk jaunimas dabar ir be mokslų gudrus

 6. gaila,mūsų valdžia taip pat sensta parašė:

  Bet kaip nors

 7. Mažeikiškis parašė:

  Tai visos Lietuvos problema.Mokytojai sensta,o jaunimas nesirenka šitos profesijos dėl neaiškios mokyklų ateities ir jų finansavimo.

 8. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Oligarchinės demokratijos progresas akivaizdus – atlaisvinama teritorija nuo žemaičių. Kyla klausimas kam? Kokiems aukštesnės klasės žmonėms ateity bus ta atlaisvinta teritorija pasiūlyta ar parduota, ar išduota? Kas labiau tiktų Mažeikių LDDP?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto