Sergamumo rodikliai mažėja

Nuotr. iš redakcijos archyvo

„Galime pasidžiaugti, kad paskutinę 2023-iųjų savaitę Mažeikių rajono savivaldybėje dar labiau sumažėjo sergančiųjų gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga“, – „Santarvei“ pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė.

Du kartus mažiau nei gruodžio vidury

Gruodžio 25–31 d. (52 metų savaitę) mūsų rajone sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga suminis rodiklis (gripo, ŪVKTI ir COVID-19 ligos atvejų 100 tūkst. gyventojų per savaitę) buvo 738,60. Palyginimui: 51 savaitę – 1187,93 atvejo, 50 savaitę – 1334,93, 49 savaitę – 1492,62.

Praėjusią savaitę rajone buvo nustatyti 5 nauji gripo atvejai, 43 – COVID-19 ligos, 355 asmenys susirgo ŪVKTI.

NVSC specialistai primena, kad efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir COVID-19 ligos, yra skiepai. Nesuspėjusiems to padaryti rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją ir pasiskiepyti, ypač tai svarbu rizikos grupėms priklausantiems asmenims.

Atsipalaiduoti dar per anksti

Nors sergamumo rodikliai geresni, G. Ligeikienė visiems patarė ir toliau neužmiršti rankų higienos, o taip pat naudoti kitas apsisaugojimo nuo virusų priemones: dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, viešose vietose laikytis saugaus atstumo, čiaudint ir kosint užsidengti vienkartine nosine. Ir dar labai svarbu – neplatinti ligos sukėlėjų.

„Pajutę į peršalimą panašius simptomus, likite namuose ir kreipkitės į savo šeimos gydytoją.  Šeimos nariams, nejaučiantiems ligos simptomų, likti namuose nebūtina“, – rekomendavo Telšių departamento direktorė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto