Sergančiųjų peršalimo ligomis sumažėjo

Praėjusią savaitę rajone užfiksuoti 303 ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos atvejai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyrius informavo, kad mūsų rajone prieš dvi savaites buvo registruotas vienas gripo atvejis, o praėjusią savaitę užfiksuotos tik peršalimo ligos.

Gripas pasiekė Mažeikius

Praėjusią savaitę rajone užfiksuoti 303 ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos atvejai. Daugiausiai sirgo vaikų iki 17 metų – 261 atvejis iš bendro skaičiaus.
Gripu susirgusiųjų nebuvo.
Dar savaite anksčiau Mažeikių rajone vieną žmogų gripas užklupo.
Tuomet sergamumo rodiklis, tenkantis dešimčiai tūkstančių gyventojų, siekė 70,87, po savaitės šis rodiklis nukrito iki 48,47.
Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja Irena Macijauskienė informavo, kad sergamumo rodiklį atspindi susirgimų atvejai, vidutiniškai tenkantys dešimčiai tūkstančių gyventojų.

Turi įtakos oro pasikeitimai

Epidemija skelbiama ir specialių apsaugos priemonių specialistai imasi, kai dešimčiai tūkstančių gyventojų per savaitę tenka šimtas ligos atvejų, o trečdaliui pacientų diagnozuojamas gripas.
I. Macijauskienės teigimu, toks sergamumo šokinėjimas gali būti susijęs su besikeičiančiais orais.
„Kuomet lijo ir laikėsi drėgmė, žmonės sirgo dažniau, o kai orai tapo šaltesni, bet sausesni, mažeikiškių sergamumas sumažėjo“, – pastebėjo gydytoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto