Šerkšnėniškei jurginų auginimas – galimybė įprasminti savo laisvalaikį

Jurginų auginimas šerkšnėniškę Aleksandrą Milieškienę patraukė prieš ketverius metus. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Aleksandra Milieškienė gimė, augo ir iki šiol gyvena Šerkšnėnų kaime. Prieš ketverius metus moteris užsiėmė jurginų auginimu, o šiuo metu turi apie 250 jų veislių. Iš jurginų ji kuria ir puokštes.
Nors šių gėlių priežiūra reikalauja daug laiko ir dėmesio, šerkšnėniškės teigimu, ši veikla yra prasminga, be to, tai – gerų minčių šaltinis.

Jurginų auginimas įtraukė

Aleksandra nuo mažens domėjosi augalais, jai labai patiko gėlės. Prieš kelerius metus moterį patraukė jurginai, nutarė rimčiau užsiimti jų auginimu. Socialiniame tinkle „Facebook“ A. Milieškienė įsitraukė į grupę, kurioje rado daug informacijos apie šias gėles, vis įeidavo į puslapį pasigrožėti ir pagalvodavo: kaip smagu, ir aš norėčiau auginti.
Mintys paskatino imtis veiksmų: sužinojusi, kad Akavickai Renave augina jurginus, moteris nuvažiavo ir iš jų įsigijo pirmuosius šių gėlių kelmukus.
Rezultatas pradžiugino: jurginai gražiai sužydėjo. Taip pamažu moteris užsikrėtė jurginų auginimo „liga“, šiuo metu jų priežiūra užima beveik visą jos laisvalaikį.
Dabar moteris augina apie 250 jurginų veislių.

Mokėsi kurti puokštes

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Aleksandros pomėgis tapo ir galimybe šiek tiek užsidirbti. Šerkšnėniškės puoselėjamus žiedus nusiperka floristės, švenčių dekoratorės, taip pat ji parduoda savo kurtas puokštes. Tiesa, jas A. Milieškienė pradėjo komponuoti ne iškart.
„Auginau jurginus, jų turėjau, bet nemokėjau, net neįsivaizdavau, kaip padaryti puokštelę. Kartą kolegė jos tėčio jubiliejaus proga paprašė ją sukurti. Pasakiau: ateik, mėginsim daryti abi“, – apie situaciją, paskatinusią imtis kūrybos, pasakojo Aleksandra.
Pirmasis bandymas nebuvo sėkmingas: su kolege dėlioti puokštelę sekėsi sunkiai. Tačiau tai paskatino domėtis toliau: jurginų augintoja ėmė žiūrėti filmukus apie puokščių kūrimą per „Youtube“ kanalą, užsibrėžė tikslą per žiemą to išmokti.
Tiesa, tuomet A. Milieškienė nesiekė jų parduoti: norėjo savo kurtas puokštes įvairiomis progomis padovanoti artimiausiems žmonėms. Viskas pakrypo kiek kitaip: prieš dvejus metus šerkšnėniškė pardavė pirmąją savo puokštę, jomis prekiauja iki šiol.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto