Šerkšnėnuose atidarytas vaikų autistų dienos centras

Autorės nuotr.

Šių metų birželį mažeikiškiai autistiškus vaikus auginantys tėvai Mažeikiuose įkūrė asociaciją „Lietaus vaikai“.
Jau netrukus po asociacijos įkūrimo Šerkšnėnų mokykloje-daugiafunkciniame centre pradėtas steigti vaikų dienos centras, skirtas autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams.
Trečiadienio rytą įvyko oficialus šio centro, pavadinto „Mažojo princo“ vardu, atidarymas.

Į centro atidarymą susirinko gausus būrys svečių – savivaldos atstovų, gydytojų, pedagogų ir kitų žmonių, kurie supranta, kaip svarbu yra ugdyti vaikus, kuriems yra diagnozuotas autizmo spektro sutrikimas, kaip svarbu yra juos integruoti į visuomenę.
Svečiams buvo aprodytos dienos centro patalpos, turimos lavinamosios priemonės. Vaikų dienos centrą pašventino Tirkšlių Kristaus Karaliaus parapijos klebonas Petras Smilgys.

Autorės nuotr.

Mažeikių autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ pirmininkė Justina Padskočienė, kreipdamasi į svečius, skaitė ištrauką iš Antuano de Sent Egziuperi knygos „Mažasis princas“ apie tai, kaip pagrindinis knygos veikėjas princas jaukinosi lapę.
Pirmininkė pastebėjo, kad autistiški vaikai nori bendrauti, nori draugauti, tačiau nemoka to daryti taip, kaip tikisi visuomenė. Tokius vaikus reikia prisijaukinti, su jais susidraugauti.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto