Šeštadienį organizuojama miškų tvarkymo talka

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Valstybinių miškų urėdija rugsėjo 11 dieną rengia pirmą kartą vyksiančią visuotinę miškų tvarkymo akciją „Miško kuopa“, į kurią kviečia visus gamtai neabejingus piliečius.
Talkininkų laukia ir Valstybinės miškų urėdijos Mažeikių regioninio padalinio miškininkai.

Miško tvarkymas susibūrus į kuopas

Akcija vyks Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose visoje Lietuvoje – iš viso 38 vietose, į kurias talkos dalyvius iš nustatytų susirinkimo vietų į miškus palydės urėdijos miškininkai.
Vietos, kuriose vyks minėta talka, miškininkų buvo parinktos pagal tai, kur miško teršėjai dažniausiai palieka šiukšles, atsikrato stambiosiomis ar statybinėmis atliekomis.
Akcijos pavadinimas „Miško kuopa“ sugalvotas neatsitiktinai – galvojant apie kuopiamą mišką ir jo tvarkymą visiems susivienijus į bendras kuopas – tai apima gamtos saugojimo, tvarkymo ir bendruomeniškumo elementus.
Pilietiški mažeikiškiai, norintys ir galintys dalyvauti „Miško kuopoje“, apsirengę drabužiais, kurių būtų negaila ištepti, apsiavę patogia avalyne, šeštadienį 10 val. laukiami prie Valstybinės miškų urėdijos Mažeikių regioninio padalinio Senkelio g. 14.

Vieni grybauja, kiti atsikrato šiukšlių

Miškas mums visiems – vieta, kur galime rasti tai, ko ieškome, – ramybę, poilsį, pramogas.
Toks yra bendras Valstybinių miškų urėdijos miškininkų ir visuomenės siekis. Bet čia tenka pridurti, kad toks požiūris būdingas tik daliai visuomenės narių – tiems, kurie sąžiningai tvarkosi su savo atliekomis, neveža ir nemėto jų ten, kur pakliūva.
Tačiau kol kas realybė yra tokia, kad dažnas miško lankytojas, atėjęs į jį uogauti arba grybauti, kur kas greičiau randa šiukšlių krūvą nei miško dovanojamų gėrybių. O girininkams be savo tiesioginio darbo dar tenka rankioti gyventojų paliktas „dovanėles“.
Pasak Mažeikių girininkijos girininko Artūro Raudonio, į miškus atvežama visko – nuo butelių, senų televizorių iki statybinių atliekų arba maisto, net panaudotų prezervatyvų, kuriuos miškininkai randa girininkijoms priklausančiose poilsiavietėse. Pavasariais, kai keičiamos automobilių padangos, jų padaugėja ir miškuose.

Miškininkų ir šiukšlintojų jėgos nelygios

Valstybinės miškų urėdijos Mažeikių regioninio padalinio Mažeikių girininkijoje šiuo metu darbuojasi du žmonės. Ir nors jie būdami miške visada turi šiukšlių maišų, nors stengiasi surinkti gyventojų išmestas atliekas, o paskui parveža jas ir išrūšiavę išmeta į konteinerius, A. Raudonis sakė, kad miškininkų ir šiukšlintojų jėgos nelygios.
„Deja, bet tokių akcijų kaip ši vis dar reikia. Šiaip situacija dėl šiukšlinimo miškuose po truputį gerėja. Nebėra taip, kaip buvo anksčiau, bet žmonių sąmoningumas auga ne taip greit, kaip norėtųsi. Pavyzdžiui, dabar esame vidury miško. Ir va, džipu atvažiuoja žmonės, o ko – neaišku. Gal grybauti, o gal ir atsikratyti tuo, kas nereikalinga“, – kalbėjo „Santarvės“ pašnekovas.
Mažeikių girininkijos miškininkai yra numatę kelias vietas, kurioms sutvarkyti reikia talkininkų.
Šiukšlintojai yra pamėgę Falsbergo mišką. Važiuojant keliu Kušlėnų žvyro karjerų link yra keli keliukai į mišką, į kuriuos suka šiukšlintojai. Dar viena probleminė vieta yra Vytauto miškas, ypač jo dalis Vytauto gatvės gale. Taip pat – miškelis už Mažeikių autobusų parko, Laižuvos gatvėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto