Šeštadienį Šerkšnėnuose karaliavo bulvė

Stasio PODERIO nuotr.

Šerkšnėnų kultūros centro darbuotojai surengė neįprastą rudens šventę – „Bulvių fiestą“. Į pirmąją fiestą pakviesti kaimynai – kitų seniūnijų atstovai.

Šerkšnėnų kultūros centro direktorius Remigijus Kudla teigė, kad įprastos rudens šventės su įvairiausiomis gėrybėmis lyg ir pabodo, tad jų kolektyvas nutarė šventei paieškoti kitokios temos.
„Kilo idėja surengti šventę, skirtą bulvei, – tai puikiai mums visiems pažįstamas, įprastas produktas, iš kurio galima labai daug ką pagaminti. Susibūrę ir pasidaliję savo patirtimis, gavome puikų rezultatą“, – kalbėjo Kultūros centro vadovas.
Į Kultūros centro kiemelį susirinko Šerkšnėnų seniūnijos ir kaimyninės bendruomenės, kurios išradingai įkurtuose kiemeliuose, lauko krosnelėse gamino įvairiausius bulvių patiekalus ir vaišino visus susirinkusius.
Sedos seniūnija virė savo firminę, jau žinomą pusmarškonę košę, tirkšliškiai stebino naminiais bulvių traškučiais, bulvių duona ir gausybe kitų rudens gėrybių, šeimininkai šerkšnėniškiai kepė bulves žarijose, pagardindami lašinukais. Skuodiškių bendruomenė visus vaišino bulviene ir keptomis bulvėmis su silke, o žemališkiai – žemaitiškais blynais su varškės ir mėsos įdaru.
Šventės metu buvo ne tik vaišinamasi, užaugintas rudens gėrybes vietos gyventojai galėjo parduoti, mainytis ar tiesiog padovanoti. Be to, vyko įvairiausios su bulve susijusios rungtys – bulvių skutimo ir tarkavimo čempionatas, surengti linksmi sportiniai žaidimai.
„Bulvių fiestą“ paįvairino ir muzika: pasirodė Šerkšnėnų bei Tirkšlių kultūros centrų, Žemalės kultūros namų kolektyvai.
Šventės organizatoriai dalyvius apdovanojo padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.
Vaidas RUNKAUSKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto