Šeštadienis Renavo dvare buvo dedikuotas žibutėms

Kazio VOZGIRDO nuotr.

Net keli Lietuvos rajonai turi įvairių gėlių žydėjimo šventes. Narcizų žydėjimo šventės organizuojamos Druskininkuose, tulpių – Burbiškio dvare, Radviliškio rajone.
Pirmoji iš tokių pavasarinių švenčių – žibučių žydėjimo – įvyko Renavo dvaro sodyboje.
Šeštadienio popietę mūsų rajono gyventojai ir svečiai į Renavą rinkosi, norėdami pasigėrėti žibutėmis, pasimėgauti pavasariu, dvaru ir parku, pasiklausyti koncerto.

Žibučių žydėjimo šventė Renave buvo devintoji. Paskutinį kartą ji buvo surengta prieš prasidedant koronaviruso pandemijai, 2019-ųjų balandį.
Šeštadienį į Renavo dvaro sodybą atvykę svečiai pramogų galėjo rasti pagal poreikius ir pomėgius. Vieni vaikščiojo dvaro parke ir dairėsi įvairių spalvų žibučių, lankė valstybės saugomą 4 metrų apimties, apie 40 metrų aukščio Renavo storąją eglę.

Dvaro sodybos teritorijoje gyvena daugiau nei dešimt šikšnosparnių rūšių. Jie čia tyrinėjami, jais rūpinamasi, o visuomenei suteikiama galimybė susipažinti su šiais žinduoliais. Ir šventės metu žmonės, kurie domisi gamta, gyvūnais, leidosi į pažintį su paslaptingu šikšnosparnių pasauliu.
Šventės dalyviai turėjo progą Renavo dvaro parke pasodinti savo šeimos eglaitę ir taip prisidėti prie šeštadienį vykusio Nacionalinio miškasodžio akcijos.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto