Sezono pabaigoje karatistai pasipuošė medaliais

„Kaminario“ atstovai: (stovi iš kairės) Rokas Urniežius, Laurynas Raizgys, Valerija Žukova, Maksim Žukov, (tupi) šalies taurės laimėtoja Erika Rukšėnaitė, sezoną baigė su apdovanojimais. Orintos Gerikaitės nuotrauka

Jaunieji mažeikiškiai kiokušin karatė atstovai iš šalies Taurės varžybų grįžo su keturiais apdovanojimais, dar keli liko tik per žingsnį nuo medalių.

Varžėsi tik kovų rungtyje

Kėdainiuose vyko Lietuvos moksleivių karatė kiokušin Taurės varžybų finalas. Dalyvių skaičius buvo įspūdingas – iš keturiasdešimties Lietuvos klubų susirinko daugiau kaip septyni šimtai dalyvių. Be lietuvių, tarp kurių buvo ir trylika Sigito Gerikos treniruojamų Mažeikių kiokušin karatė klubo „Kaminaris“ sportininkų,  Kėdainiuose varžėsi svečiai iš Nyderlandų, Vengrijos bei Švedijos.
„Jauniausi varžybose dalyvavę sportininkai buvo dešimties metų, vyriausi – septyniolikos. Sportininkai rungėsi tik kumitė (kovos) rungtyje, kai galimi smūgiai į liemenį, lengvi smūgiai į galvą, sportininkai kovoja su šalmais ir kitomis apsaugomis. Traumų išvengėme, o mėlynių neskaičiavome“, – po varžybų kalbėjo komandos treneris S. Gerika.
Iš viso Kėdainių arenoje buvo iškloti net aštuoni tatamiai, ant kurių dirbo beveik šimtas skirtingų kategorijų teisėjų.

Laukia naujas sezonas

Sėkmingai Lietuvos taurės varžybose pasirodė Mažeikių sporto klubo „Kaminaris“ kovotojai: Erika Rukšėnaitė, nugalėjusi visas tris savo varžoves, iškovojo aukso medalį ir šalies taurę, trečiosios vietos apdovanojimus pelnė Rokas Urniežius, Laurynas Raizgys, Maksim Žukov ir Valerija Žukova. Ketvirtoje garbingoje vietoje liko Erikas Lietuvnikas, Paulius Pocius, Laimonas Žitkus ir Martynas Armonas. Pastariesiems trims karatistams tai buvo pirmos tokio rango varžybos ir, pasak trenerio, tik patirties trūkumas sutrukdė siekti geresnių rezultatų.
„Jauniesiems karatistams šalies čempionatas ir Taurės varžybos yra du pagrindiniai metų turnyrai. Varžybos sulig kiekvienais metais darosi vis sunkesnes, iki aukso medalio turi laimėti keturias penkias kovas, o tai nemažas krūvis ir iššūkis jauniesiems kovotojams. Dabar šiek tiek pailsėsime, o nuo kitų metų pradžios vėl kibsime į treniruotes ir ruošimės šalies čempionatui, po kurio paaiškės šalies rinktinės kandidatai“, – sakė treneris.
Čempionatas vyks balandį, iki to laiko sportininkai tikisi dalyvauti ne vienose draugiškose varžybose ir tinkamai jam pasiruošti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video