Šį mėnesį senjorus pasieks pirmosios pensijų kompensacijos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kitą savaitę Lietuvos senjorus pasieks laiškai, kuriuose bus nurodytos sumažintos pensijų kompensacijos ir jų išmokėjimo grafikai. O jau lapkričio 25-ąją pirmosios išmokos turėtų pasiekti banko sąskaitas turinčius senjorus.
Tie, kam pensijos nešamos į namus, pirmąją kompensacijos dalį gaus gruodžio mėnesį kartu su pensijomis.

Bus nurodyta

Žmonės galės aiškiai matyti, kokią išmokos sumą jie gauna. Pervedant pinigus į sąskaitą, bus daromi du pavedimai. Pirmasis – kiekvieną mėnesį išmokama pensija, antrasis – kompensacijos suma.
Atskirai kompensacija bus įteikta ir tiems, kuriems pensija atnešama į namus. Senjoras gaus du lapelius ir dvi pinigų sumas. Viename lapelyje bus nurodyta kasmėnesinė pensija, kitame – kompensacija.
Pirmoji išmoka sudarys 20 proc. galutinės kompensuojamosios sumos. Išmokas už sumažintas pensijas gaus ir dirbantys senjorai.
Jeigu apskaičiuota kompensacija yra iki šimto litų, tai visa suma bus išmokėta iš karto. Kitais atvejais kompensacija bus mokama dalimis.
„Kaip jau minėta, lapkričio pabaigoje senjorams bus išmokėta dvidešimt procentų visos apskaičiuotos kompensacijos. Likusi dalis bus išmokama per dvejus metus, kas ketvirtį: kovą, birželį, rugsėjį ir gruodį, po dešimt procentų nuo likusios kompensacijos dalies“, – paaiškino „Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorė Laima Nagienė.

Plačiau apie tai, kokios naujovės laukia senjorų, skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto