Šį savaitgalį rajone gausu renginių

Sekmadienį Ukrinuose – Šv. Antano Paduviečio atlaidai.

Pirmasis vasaros mėnuo – birželis – jau įpusėjo. Kultūros renginių organizatoriai stengiasi ilgomis, šviesiomis birželio savaitgalių dienomis ir vakarais suburti rajono gyventojus bei svečius.
Nemažai įvairių renginių lankytojų laukia ir šį savaitgalį.

Simpoziumas „Versmės“ ir antaninių šventė

Ukrinuose visą šią savaitę vyksta sakralinio meno ir paveldo simpoziumas „Versmės“. Penktadienį–sekmadienį Ukrinuose simpoziumo metu vyks įvairios edukacijos, paskaitos, sakralinės muzikos koncertas. Sekmadienį Ukrinuose – Šv. Antano Paduviečio atlaidai.

Detalesnę „Versmių“ programą galima rasti „Mažeikių krašto kultūros paveldo“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Šeštadienį ukriniškiai kviečia į antaninių šventę. Jos metu bus atidengiamas akmuo su užrašu „Okrėnū kaims“, vyks baikerių paradas. Kaimo stadione vyks grupės „Jonis“, atlikėjos Austiejos, vietinių ir kviestinių instrumentinių, folkloro ansamblių koncertas, gegužinė iki paryčių.

Kviečia į „Kavos terasą“

Penktadienį, birželio 16 d., Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkcio centro bendruomenė kviečia į tęstinį projektą „KUL VYKSMAS“, skatinantį kultūrinių raiškų įvairovę Mažeikiuose.

Ir šįvakar „Kavos terasos“ kiemelyje (Ventos g. 8A) nuo 17.30 val. rengiamas vienos dienos festivalis, dedikuotas šiuolaikinės muzikos skambesiui.

Festivalio klausytojai galės pasimėgauti šešiomis garsinėmis patirtimis. Programą mušamaisiais instrumentais atliks Gintautas Gascevičius. Vyks kontrabosininko Aurelijaus Užameckio kūrybos pristatymas, Gintauto Rožės šiuolaikinės elektroninės muzikos pasirodymas „Paranorama“, bus galima pasiklausyti Gedemino Jakubkos elektroninės muzikos.

Flavia Huarachi ir Aurelijus Užameckis pristatys albumą „Footprints“, o grupė „WhaleSounds“ – savo albumą „Vėtra“.
Renginys nemokamas.

Mažeikiuose – „Bagažinių turgus“

Mažeikiuose veikiančios parduotuvės „Ligita outlet“ kiemelyje Žemaitijos g. 86 šeštadienį vyks „Bagažinių turgus“. Penktadienio ryto duomenimis, „Bagažinių turguje“ prekiauti nebenaudojamais daiktais – daugiausia vaikų drabužėliais, žaislais, panoro 11 žmonių.
Į turgų laukiama atvykstant ir prekiautojų, ir pirkėjų.

„Mes anksčiau organizuodavome įvairias muges, kuriose prekiaudavo ir savo veiklą pristatydavo nedidelius versliukus turintys, rankdarbius kuriantys mažeikiškiai. Tik tos mugės vykdavo uždaroje erdvėje, po stogu. O šį kartą sugalvojome žmones sukviesti į „Bagažinių turgų“ parduotuvės kiemelyje“, – pasakojo viena iš renginio sumanytojų ir organizatorių Ligita Ozolienė.
Jei pirmasis „Bagažinių turgus“ pavyks, organizatoriai ketina jį remgti po kartą kiekvieną mėnesį.

Keičiasi viekšniškių šventės vieta

Šeštadienį Viekšniuose organizuojama Viekšnių seniūnaitijų šventė „Visi Viekšniai kartu“. Toks renginys, kuriame žmonės drauge su kaimynais ir bičiuliais sportuoja, bendrauja, ragauja pačių pasiruoštus skanumynus, džiaugiasi vasaros šiluma, jau yra tapęs tradiciniu.

Įprastai seniūnaitijų šventė vykdavo Juodeikio pušyne. Tačiau ketvirtadienio vakarą buvo išplatinta informacija apie tai, kad dėl Mažeikių rajone dėl sausros paskelbtos ekstremalios situacijos keičiasi viekšniškių sueigos vieta. Renginys birželio 17 d. nuo 16 val. vyks Viekšnių vasaros estradoje.

„Prisiminkime praėjusių metų džiugias akimirkas, pamirškime kasdienius rūpesčius, apsirenkime pamėgtais laisvalaikio drabužiais, čiupkime pledą, tvirta ranka susikibę su šeimos nariais, kaimynais įsijunkime į bendrystės ratą. Patikėk – bus smagu pasinerti į šventinį šurmulį, pripildytą gerumo, juoko, įvairių pramogų. Ragausime iškylautojų pamėgtus gardumynus. Gyva muzika kvies pamiklinti kojas šokio sūkuryje.

Išsklaidyk visas abejones ir gyvenk susitikimo laukimu. Bus smagu, jeigu būsi tu“, – seniūnaitijų gyventojus kviečia Viekšnių bendruomenės pirmininkas Eugenijus Paulauskis.

„Baltas vakaras“ ir folkloro festivalis

Šeštadienio vakarą nuo 18 val. Užlieknės kultūros centre vyks „Baltasis vakaras“. Jo organizatoriai – Tirkšlių kultūros centro darbuotojai kviečia atvyksiančius į renginį užliekniškius ir kaimo svečius pasipuošti baltais drabužiais ar kokia nors balta aprangos detale, atsinešti su savimi pledų, užkandžių ir gerą nuotaiką. Renginio programoje – Užlieknės, Tirkšlių vaikų ir jaunimo pasirodymai, Tirkšlių kultūros centro muzikinė programa, linijiniai šokiai, fotografijų paroda, pasakojanti apie užliekniškių ir Užlieknės gyvenimą, pramogos vaikams.

Savaitgalio kultūros renginius užbaigs Urvikiuose vyksiantis kasmetinis folkloro festivalis „Nuo žolynų iki klojimo“. Festivalio pradžia: sekmadienį 12 val. Lankytojų lauks skambios folkloro ansamblių dainos, šienapjūtės darbų varžytuvės ir patalkys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto