Ši žiema labiausiai gali pakenkti rapsams

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Žemdirbiai baiminasi, kad speiguota ir besniegė žiema gali pakenkti žieminiams pasėliams. Žemės ūkio skyriaus duomenimis, rajone auginama iki aštuoniolikos tūkstančių hektarų žieminių kviečių, apie du tris hektarus žieminių rapsų.

Augalai gali iššalti

Labiausiai sunerimę rapsų augintojai.
„Yra baimių, kad augalai gali nušalti. Šaltis spaudžia, o sniego nėra. Tačiau su gamta nepasibylinėsi, yra kaip yra“, – „Santarvei“ prisipažino nepanikuojantis vienas didžiausių rapsų augintojų iš  Buknaičių, Ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Andriejus Virkutis.
Žemės ūkio skyriaus vedėjas Rimantas Gramas taip pat įsitikinęs, kad labiausiai dėl tokios žiemos nukentės rapsų pasėliai, nes jiems kenkia jau dešimties laipsnių šaltis.
„Pažeidžiami šaknų gumbeliai, augalai dėl to žūva“, – teigė pašnekovas.

Augalų nėra kam saugoti

Žemdirbių teigimu, blogiausia tai, kad nėra sniego. Mokslininkai teigia, kad žiemkenčiams jau kenkia nuo dvylikos iki penkiolikos laipsnių šaltis, o šiuo metu spaudžia kur kas didesnis šaltukas.
„Iš tikrųjų, sniegas augalams geras patalas. Todėl ūkininkai laukia sniego. Nors kas jau pakenkta,  tas pakenkta, nebegelbėtų nė sniegas“, – pripažino Žemės ūkio skyriaus vedėjas.
R. Gramas pastebėjo, kad šiemet laimėjo tie, kurie žieminius kviečius pasėjo kuo anksčiau ir augalai spėjo gerai įsišaknyti. Tuo labiau kai užšalo, dirva buvo drėgna.
„Kiek pakenkė žiema, pasimatys pavasarį, kai išeis įšalas. Tačiau nuostolių ūkininkai tikrai turės“, – prognozavo vedėjas.

One Reply to “Ši žiema labiausiai gali pakenkti rapsams”

  1. bitininkas parašė:

    cia tai butu visai gerai,kad tas meslas is Lietuvos visai isnyktu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto