Šią savaitę Vyriausybė palengvino karantino sąlygas

Nuotrauka iš Sveikatos apsaugos ministerijos archyvo

Trečiadienį Vyriausybė nutarė šiek tiek palengvinti karantino sąlygas. Nuo ketvirtadienio vaikams, kuriems sunku nuotoliniu būdu mokytis namuose, leidžiama tokiu pat būdu mokytis švietimo įstaigose. Taip pat pritarta vadinamajam palaikymo „burbulų“ kūrimui – leista susitikti su vienišais žmonėmis.

Nuspręs vaikų gerovės komisija

Moksleiviams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose ar patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu, savivaldybių administracijos sudarys sąlygas mokytis nuotoliniu būdu mokyklose ar kitose savivaldybių paskirtose įstaigose. Jiems taip pat bus užtikrinta priežiūra ir maitinimas.
Šios įstaigos privalo laikytis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo ir kitų būtinųjų sąlygų.
Sprendimus dėl to, kokie vaikai pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas nuotoliniu būdu mokysis mokyklose ar kitose savivaldybės paskirtose įstaigose, turi priimti mokyklų vaiko gerovės komisijos.

Orientacija į vienišus žmones

Nuo sausio 21 d. leista susitikti dviem šeimoms arba dviem namų ūkiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo arba vienas asmuo ir jo nepilnamečiai vaikai, arba nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo. Tokiu būdu sudaromas vadinamasis palaikymo „burbulas“.
Beje, lieka galioti draudimas: artimus kontaktus palaikantys šeimų ar namų ūkių nariai negali turėti artimų kontaktų su kitais asmenimis.
Jeigu palaikymo „burbulas“ sudaromas su žmogumi, kuris priskiriamas rizikos grupei, papildomai rekomenduojama dėvėti kaukes, išlaikyti 2 metrų atstumą, bent kartą per valandą išvėdinti patalpas.
Palaikymo „burbulo“ nariams leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie gyvena skirtingose savivaldybėse.
Parengta pagal Vyriausybės kanceliarijos pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto