Šiandien – pirmoji gyventojų pajamų deklaravimo diena

Pajamų deklaravimo eigą ir naujoves rajono žiniasklaidai pristatė Klaipėdos apskrities VMI Mažeikių poskyrio vedėja Regina Bartašienė. Autorės nuotr.

Ketvirtadienį Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) Elektroninio deklaravimo sistemoje pateikė preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas. 1,5 mln. šalies gyventojų pajamas ir turtą deklaruoti turės iki gegužės 2 dienos.
Mažeikiškiai nuo pat ryto gana aktyviai pildė deklaracijas. Dėl lankytojų gausos strigo internetinės sistemos.

Pristatė naujoves

Mažeikiškiai, deklaruodami 2015 metais gautas pajamas, VMI pateikė 25,7 tūkst. deklaracijų. Beveik 97 proc. jų buvo pateikta elektroniniu būdu. Panašaus deklaracijų skaičiaus tikimasi sulaukti ir šiemet.
Pajamų deklaravimo eigą ir naujoves rajono žiniasklaidai ketvirtadienį pristatė Klaipėdos apskrities VMI Mažeikių poskyrio vedėja Regina Bartašienė.
Kaip vieną iš naujovių poskyrio vadovė pristatė tai, kad nuo šių metų gyventojai paramos tikslu galės skirti iki 2 proc. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio meno kūrėjams (rašytojams, dailininkams, kompozitoriams, kt.), turintiems meno kūrėjo statusą bei Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos (toliau – Kultūros ministerija) suteiktą paramos gavėjo statusą.

Detalesnė informacija

R. Bertašienė informavo, kad žmogus, prisijungęs prie atnaujintos Elektroninio deklaravimo sistemos, ras susistemintą jam reikalingą informaciją, pranešimus apie taisytinas klaidas, o ir pačią deklaraciją bus paprasčiau pateikti bei pridėti reikalingus dokumentus.
Pateikęs pajamų deklaraciją gyventojas gaus detalesnę informaciją apie joje deklaruotų duomenų nagrinėjimo eigą, elektroninėje deklaravimo sistemoje kiekvienas matys, ką su jo pateiktais duomenimis daro VMI, ar reikia patikslinti deklaraciją ir ką būtent.
Gyventojui taip pat bus pateikiama informacija apie deklaruoto pajamų mokesčio permokos grąžinimą.

Nauja skaičiuoklė

Pirmą kartą interneto svetainėje VMI paskelbė metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio ir metinio papildomo neapmokestinamojo pajamų dydžio skaičiuoklę 2012–2016 metams.
Skaičiuoklė aktuali tiems gyventojams, kurie dirbo ne visus metus ir gali susigrąžinti dalį gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dėl pritaikyto per didelio neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD).
Ypač tai aktualu studentams ir moksleiviams, dirbusiems keletą mėnesių, pvz., vasaros atostogų metu. Neteikdami deklaracijos jie gali pasitikrinti, kokia suma sugrįžtų į jų sąskaitas.
Tam reikalingi duomenys iš darbdavio, kuris kas mėnesį privalo pateikti informaciją apie darbuotojui sumokėtą darbo užmokestį ir išskaičiuotus mokesčius.

Grąžintina suma – daugiau nei milijonas eurų

R. Bertašienė informavo, kad mokesčių mokėtojams, pasinaudojusiems GPM lengvata, permoką grąžins iki liepos 31 dienos.
Šios permokos pirmiausia bus grąžinamos tiems mokėtojams, kurie laiku teikia teisingas elektronines deklaracijas.
Pernai VMI šalies gyventojams grąžino 66 mln. eurų GPM permokos. Telšių apskrities gyventojams pernai buvo grąžinta 2,98 mln. eurų GPM permokos.
2016-aisiais Mažeikių rajone pajamas deklaravo per 22 tūkst. gyventojų. Iš jų per 13 tūkst. gyventojų prašė grąžinti mokesčių permokas.
Mažeikiškiams grąžintina suma buvo per 1,2 mln. eurų.

Privalo pateikti deklaracijas

R. Bertašienė priminė, kad pajamų deklaracijas šiemet privalo pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų – politikai, tarnautojai ir kt. Taip pat gyventojai, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių. Pajamų deklaracijas taip pat reikia pateikti, jeigu gyventojui buvo pritaikytas per didelis NPD ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM, arba norima susigrąžinti dalį mokesčio, nes buvo taikytas per mažas NPD.
Lengvatomis gali pasinaudoti žmonės, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už būsto kreditą, paimtą iki 2008-ųjų metų pabaigos, mokėjo gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas, už pirmąsias studijas aukštojoje mokykloje.

One Reply to “Šiandien – pirmoji gyventojų pajamų deklaravimo diena”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Žurnalistai pavardės nemoka parašyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto