Šiandien – Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Nuotr. iš LR Vyriausybės archyvo

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 m. priėmė rezoliuciją, sausio 27-ąją skelbiančią Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena.
Tarptautinei Holokausto dienai paminėti ši data pasirinkta neatsitiktinai. 1945 metų sausio 27-ąją buvo išlaisvinti Aušvico-Birkenau koncentracijos ir naikinimo stovyklos kaliniai.

„Nusikaltimai žmogiškumui neturi senaties, o bėgantys metai dar labiau išryškina tragedijos mastą. Per Holokaustą netekome gausios Lietuvą kūrusios bendruomenės, jos praradimas mus nuskurdino. Šis skausmo testamentas įpareigoja kartų kartas nešti bendros atsakomybės už tai, kas nutiko, naštą ir dėti visas pastangas, kad tai daugiau niekada nepasikartotų. Kviečiu visus ne tik šiandien prisiminti Holokausto tragediją atiduodant duoklę kalendoriui, bet ir kasdien neužmiršti puoselėti toleranciją ir pagarbą žmogui“, – tokią žinutę Lietuvos visuomenei šiandien siunčia premjerė Ingrida Šimonytė.
O Lietuvos žydų bendruomenė ragina prisijungti prie pasaulinės atminimo akcijos #MesPrisimename arba #WeRemember bei taip išreikšti savo pilietinę poziciją prieš bet kokias neapykantos apraiškas ir pagerbti Holokausto aukas.
Prisidėti prie akcijos galima aplankant arčiausiai Jūsų esančias žydų žudynių vietas. Pagerbti ten nužudytuosius siūloma padedant simbolinį akmenuką.
Dar galima ant balto popieriaus lapo parašyti #WeRemember/#MesPrisimename, nusifotografuoti su šiuo ženklu ir pasidalyti savo nuotrauka socialiniuose tinkluose.
Prie pasaulinės atminimo akcijos prisijungti galima ir savo socialinių tinklų profilyje užsidedant rėmelį #WeRemember/#MesPrisimename. Rėmelius galite atsisiųsti čia: http://inx.lv/cR3R

One Reply to “Šiandien – Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena”

  1. Sara parašė:

    Greit kas antrą dieną sves

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto