Pūga apsunkino eismą ir Mažeikių rajone

Pūga ir sniegas blogina eismo sąlygas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=280 template=caption]Kelininkai įspėja, kad dėl siaučiančios pūgos eismo sąlygos sudėtingos visoje šalyje. Nepatogumų patiria ir mūsų rajono vairuotojai, tarnybos.

Išvažiavo visi autobusai

Mažeikių autobusų stoties kasos darbuotoja „Santarvei“ sakė, kad sekmadienį į reisus išvažiuoja tik trys priemiesčio autobusai – kiekvienas dviem reisais. Ir šį rytą visi išvyko planuotais maršrutais. Kol kas (kalbėjomės apie pietus) nė iš vieno vairuotojo nesulaukta skambučio, kad keliai neišvažiuojami.
Į Mažeikius atvyko visi autobusai ir iš kitų rajonų.
„Turbūt pūga dar neparalyžiavo eismo, arba kelininkai spėja nuvalyti kelius“, – samprotavo pašnekovė.

Į kaimą nedaug iškvietimų

Mažeikių greitosios pagalbos centro medikai kol kas irgi sugebėjo nuvykti pas visus pacientus.
„Aštuntą valandą ryto keitėsi pamaina. Negirdėjome iš kolegų jokių nusiskundimų“, – teigė atsiliepusi dispečerinės darbuotoja.
Šiandien iki pietų į kaimą buvo tik vienas iškvietimas.
Greitosios pagalbos medikai baiminasi, kad nereikėtų vykti į atokesnius vienkiemius. Tuo labiau kad šiandien sekmadienis ir tokie keliai vargu ar bus nuvalyti.

Ligonius pasiekia

Iki pietų „greitoji“ tik vieną kartą buvo kviesta į Račių kaimą. Medikai šį kelią įveikė be didelių problemų.
„Viena „greitosios“ automašina šiuo metu grįžta ir Ukrinų, kita – iš Kauno. Monitorius rodo, kad ties Plateliais „greitoji“ važiuoja vos šiek tiek greičiau nei 40 kilometrų per valandą greičiu, iš Ukrinų – dar lėčiau. Kai grįš, tik tada žinosime dėl kokių priežasčių. Gali būti, kad kelias slidus, eismo sąlygos prastos“, – svarstė dispečerė Janina Lukauskienė.

Sudėtingų situacijų nebuvo

Pirmadienio rytą dispečerė J. Lukauskienė „Santarvei“ pasidžiaugė, kad para buvusi normali, pamaina atidirbo be didelių trukdžių. Iš viso per parą sulaukta 29 iškvietimų. Teko skubėti ir į Pievėnus, Šerkšnėnus, Ukrinus, Bugenius – pas visus ligonius pavyko nuvykti laiku.
„Keliai provėžuoti, slidūs, vietomis užpustyti, bet visur „greitoji“ privažiavo“, – situaciją komentavo pašnekovė.
Dispečerė pasidžiaugė, kad nebuvo mirtinų atvejų, kada lemiama kiekviena sekundė, nes važiavimas buvo apsunkintas, lėtesnis.
Per parą nebuvo jokių nelaimingų atsitikimų, kur reikėtų medikų pagalbos.

Eismas sudėtingas

„Santarvės“ kalbinti taksistai pastebėjo, kad nuo šeštadienio vakaro eismas kur kas sudėtingesnis.
Ne į visus daugiabučių namų kiemus pavyksta įvažiuoti, todėl tenka prašyti keleivių išeiti į gatvę.
Dar sudėtingiau pasiekti sodų bendrijose įsikūrusius žmones. Tekę jau traukti ne vieną įklimpusį automobilį.
„Be to, kai taip pusto, matomumas prastas, reikia važiuoti atsargiai, nepalakstysi“, – teigė Vytautu prisistatęs taksi vairuotojas.

Lietuvoje sninga ir pusto

Lietuvos kelių direkcija sekmadienį  perspėjo, kad eismo sąlygos Lietuvoje itin sudėtingos. Sninga ir pusto didžiojoje šalies teritorijoje.
Magistralinių ir krašto kelių dangos provėžotos arba padengtos puriu sniego sluoksniu, vietomis susiformavę sniego liežuviai. Rajoninių kelių dangos padengtos puraus arba prispausto sniego sluoksniu, slidžios.
Valstybinės reikšmės keliai valomi, kai kur barstomi.
Visoje šalyje dėl smarkaus pustymo didelė dalis rajoninių kelių sunkiai išvažiuojami.
Kelininkai informuoja, kad Alytaus ir Šiaulių apskrityse maždaug 60 proc. rajoninių kelių yra neišvažiuojami lengvajam transportui. Keliuose vietomis susiformavę sniego liežuviai, Klaipėdos apskrityje jų storis siekia iki 40 cm, o Tauragės apskrityje iki 20 cm.
Vairuotojų prašoma be didelės būtinybės nevykti į tolimesnes keliones, nes dėl pūgos eismo sąlygos yra ypač sudėtingos.
Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis dieną numatomas snygis, pūga. Sustiprės vėjas, vietomis gūsiai sieks 15-20 m/s.

Eismas sudėtingas ir pirmadienį

Kelių direkcija įspėja, kad pirmadienį dėl siaučiančios pūgos eismo sąlygos vis dar yra sudėtingos. Naktį bei šiuo metu visoje šalyje sninga ir dėl gūsingo vėjo pusto pažeme.
Magistralinių ir krašto kelių dangos provėžotos, padengtos privažinėto sniego sluoksniu, vietomis susiformavę sniego liežuviai. Magistraliniai ir krašto keliai yra valomi. Šalčininkų ir Marijampolės rajonuose yra sunkiai lengvajam transportui išvažiuojamų krašto kelių ruožų.Rajoninių kelių dangos padengtos puraus arba prispausto sniego sluoksniu, slidžios.

Yra neišvažiuojamų kelių

Nors sekmadienio vakare buvo nuvalyti dauguma rajoninių kelių ir buvo likę tik 10 proc. neišvažiuojamų kelių, po nakties snigimo ir pustymo vėl neišvažiuojami apie 30 proc.  kelių.
Daugiausia neišvažiuojamų rajoninių kelių yra Utenos, Vilniaus, Alytaus, Kauno ir Marijampolės apskrityse bei Šilalės rajone. Šalčininkų ir Marijampolės rajonuose yra sunkiai lengvajam transportui išvažiuojamų krašto kelių ruožų.
Kelininkai vairuotojų prašo atsižvelgti į meteorologines sąlygas ir rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį.
Spėjama, kad dėl pūgos eismo sąlygos išliks sudėtingos visą dieną.
Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną numatomas snygis, pūga, stiprus vėjas, vietomis gūsiai sieks 18 m/s. Žemiausia temperatūra nuo 4 iki 9 laipsnių šalčio.

 

 Plačiau apie pūgos pasekmes skaitykite antradienio „Santarvės“ laikraštyje.

  

9 Atsakymai į “Pūga apsunkino eismą ir Mažeikių rajone”

 1. as parašė:

  Gyvenam vagiu salyje ir vagiu mieste, tad ner ko stebetis del keliu salygu. Mokescius sumokam uz ora, patys,po darbo imam kastuvus ir nusikasam kiemus ir gatves. Praeitais metai ukininkai pasiule padeti nuvalyti kelius su savo technika,jiem valdzia liepe susimoketi mokescius uz tokia „veikla“… O kas bus,kai atsiras mokestis uz automobilius,kaip daugelyje europos saliu? Kiek teko paciam patyt,tai tokiose salyse zmones net ziemines padangas ne visi turi,nes keliai valomi nuo ryto iki vakaro,keliai barstomi isvakarese,o ne po sniego. Zodziu musu mokesciai tik ponam islaikyti,nes uz viska ir visur susimokam. Esam turtingi ir isdidus,medali mum uz tai…

 2. miestietis parašė:

  Nežinau ,kas ir kaip ,bet gyvenu prie pagrindinės mažeikių gatvės ir matau , kad kelininkai kelių visai nevalo ,tik retkarčiais druskos paberia .Labai įdomu kiek ši žiema kainuos miesto biudžetui?
  Ir dar , manau kad kelininkų atliktais darbais ir už juos pateiktomis sąskaitomis reikėtų kad pasidomėtų FNTT ir STT .Tikrai rastu ,kad mokėta buvo už orą.

 3. ok parašė:

  siemet kelininku darbas nepriekaistingas, aciu kelininkam, niekas niekur per akimirka nepasidaro, apie pavojingas vietas perspekim vieni kitus, praneskim atitinkamom tarnybom ir svarbiausia pasirinkim saugu greiti

 4. Rita parašė:

  Suprasti galima,jei ryte dar nespeta nuvalyti keliu,bet ,kad vakare 18 val net pagrindines sankryzos blizga ledo danga,t.y.suvazinetas sniegas ir nepabarstyta.,masinos slidineja kaip ledo ciuozykloje.tai ka jau bekalbeti apie keliu padeti ryte.

 5. salomėja parašė:

  Ši Mažeikių pseudo eglė – pasityčiojimas iš gražių Kalėdų švenčių. Jei atsirastų protingas traktorininkas ir išrovęs nuvežtų kur į šiukšlyną būčiau dėkinga ir dar kokį šimtuką primesčiau.

 6. PASTEBĖJIMAS parašė:

  nepatenkintų kelininkų darbu buvo ir bus.viskam reikalingas laikas ir technika,kurios didžioji dalis dar sovietinė.
  koks turėtum būti glušas,kad reikalauti:visi kreliai turi būti nublizginti iki 7 val ryto,kai nuolatos vyksta sniego pustymas

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  valoma tragiška, barstoma druska į šlapią sniegą..kelių valdyba dirba neigiamai, o čia rašoma, kad padėtis normali…juokdariai

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  As nesuprantu kodel VIEKSNIUOSE VISADA zmones vaiksto vaziuojamaja dalimi keliu, nors yra pesciuju takelis.ir taip sunku vaziuoti dar ir juos reikia apvaziuoti. Ar neturetu policija bausti ir pesciuju butu maziau nelaimiu.

 9. LIONIA parašė:

  Šiaip nėra ko važinėtis,nes bėdos prisišauksite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto