Siekiama didinti kultūros darbuotojų atlyginimus

Kultūros darbuotojams nuolat tenka dirbti viršvalandžius, aukoti švenčių dienas ir savaitgalius. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kultūros ministerija siekia, kad kultūros darbuotojų darbo užmokestis būtų priartintas prie pedagogų atlyginimų. Kultūros darbuotojai tokius ketinimus vertina palankiai, bet nemano, kad tai labai paveiktų jų darbo kokybę, kad būtų įmanoma organizuoti daugiau renginių, – ir dabar dirbama atiduodant visas jėgas.

Tikisi kokybiškesnių renginių

Kultūros darbuotojų – bibliotekininkų, muziejininkų, kultūros centrų darbuotojų atlyginimai – vieni mažiausių šalyje, jų krūviai dideli, todėl Kultūros ministerija ir nusprendė imtis tokių priemonių.
Be to, tikimasi, kad kultūros darbuotojams nustačius didesnį tarnybinio atlyginimo koeficientą, tai būtų paskata organizuoti kokybiškesnius renginius, jų būtų daugiau ir už juos būtų galima gauti daugiau pajamų.
Kaip rodiklis, nurodyti dabartiniai pedagogų atlyginimai.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus informavo, kad mokytojo atlyginimas priklauso nuo daugelio veiksnių: turimo krūvio, darbo stažo, kategorijos. Iki Naujųjų metų pedagogų vidutinis darbo užmokesčio vidurkis buvo 2500 litų neatskaičius mokesčių, dabar jis bus maždaug trimis šimtais mažesnis.

Skirtumas nemažas

Savivaldybės kultūros centro direktorė Krista Kinčienė informavo, kad kultūros darbuotojų atlyginimų vidurkis yra labai skirtingas, bet daug mažesnis nei pedagogų.
Įvairias pareigas užimančių kultūros darbuotojų atlyginimų koeficientams numatytos labai plačios „žirklės“ – Lietuvos kultūros centrų asociacijos duomenimis, nuo nuo 6,6 iki 19,8.
Pinigine išraiška tai būtų nuo 800 iki 2415 litų. Palyginimui: pedagogų aukščiausias atlyginimas neatskaičius mokesčių yra 4460 Lt, žemiausias – 1403 Lt.
Taigi šiuo metu vidutinis kultūros darbuotojų ir pedagogų atlyginimas skiriasi 1000 litų.

Dirba gerai

K. Kinčienė tvirtino, kad kultūros darbuotojų atlyginimai dabar neadekvatūs jų darbui. Tad prilyginimas pedagogų algoms būtų teisingas.
„Mums nuolat tenka dirbti viršvalandžius, aukoti švenčių dienas ir savaitgalius, dirbti darbus, kurių mums lyg ir nepriklausytų daryti. Skirtingai nei pedagogai, mes neturime kelių mėnesių atostogų“, – kalbėjo direktorė.
Kita vertus, jei būtų organizuojama daugiau renginių, vargu ar padaugėtų pinigų, nes atsirastų ir papildomų sąnaudų – vien komunaliniams mokesčiams, kurie nuolat auga.
„Atlyginimų didinimas, žinoma, yra gerai, bet tai nereiškia, kad mūsų renginiai yra prastos kokybės. Stengiamės, kad žmonės būtų patenkinti, manau, kad kultūros darbuotojai dirba tikrai gerai“, – įsitikinusi K. Kinčienė.

4 Atsakymai į “Siekiama didinti kultūros darbuotojų atlyginimus”

 1. tomas parašė:

  Kaip sakoma; paprastam muzikui po saule vietos nera.
  Kulturiniam sektoriui reikia gero vadybininko,kuris trauktu verslininkus paremti viena ar kita koncerta,trauktu moksleivius i spektaklius..litas prie lito ir ant stalo turesite ka pasideti.
  Is kur jums atras pinigu,jei vien kulturos rumu apsildymui saskaitos kosmines,rasykit projektus,varstykit ministerijos duris ir susirenovuosit ,apsisiltinsit pastata..Muzikos mokykla taip pat plika..tai is kur jums skirs,ministrai nuo saves tikra,kadi nenusibrauks.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Nesąmonė, kad gali pakelti atlyginimus.Jau penkiuose rajonuose socialines išmokas žmonėms, kurie atidirbinėdavo už jas, nuėmė, kad sutaupytų biudžeto pinigus, iš kurų , reikia manyt, KAŽKAS premijas išsirašys.Kultūros darbininkai, kentėkit, o kenčiantiems dangus.Jį greičiau pamatysite, negu atlyginimų pakėlimą.O dar ir pensijų reikės lauktti prailgintų. Ir kaip bus malonu žiūrėti, kad jaunimo chorui diriguos senas sukriošęs dirigentas, pasirėmęs su lazda. Juk reiks temti iki pensijos. Gerai policininkams , pačiame jėgų žydėjime išeina į pensiją. Mes, kultūros klipatos, ir laikome dar kultūrą, o jaunimas už tokius grašius tikrai nežada eiti versti kultūros barų.

 3. bedarbis kultūrininkams parašė:

  Tai reikėjo mokytis pedagogoniame, dirbti mokytojais ,jei jau tiek jiems pavydit atostogų ir algos .Nereikėtų dabar dejuoti…Gal apsikeičiam vietom?Aš į jūsų vietą, jūs į darbo biržą?

 4. kultūrininkė parašė:

  Pasvajokit,kad kels atlyginimus.Dirbsim kaip dirbę savaitgaliais ir per šventes arba iki vėlyvos nakties. O juk priempkų tai nieks nepaskirs,nes biudžetą skiria metų pradžioje ir tai mizerį,dar teks nemokamų eiti po mėnesį ar du.O renginiai vis tiek vyks,nemėginkit streikuoti kaip pedagogai,nieko nelaimėsit.Kultūra visada buvo ir bus paskutinėje vietoje.Kas paklausė iš rajono ponų,ar mes galim šeimas išlaikyti,o dar ir koncertinį rūbą iš savo algos nusipirkti?O renginiui net savo algos dalį tenka paaukoti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto