Siekiama suteikti šalies savivaldybėms daugiau finansinių galimybių

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis  susitiko su Savivaldybių asociacijos atstovais ir aptarė šalies savivaldai svarbius klausimus.

Peržiūrės kriterijus

Diskutuota apie savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymo tobulinimą. Numatoma ateityje peržiūrėti gyventojų pajamų mokesčio paskirstymo kriterijus, kad savivaldybės turėtų daugiau finansinių galimybių.
Tariantis su savivaldybėmis, ketinama sukurti bendrosios dotacijos kompensacijos (BDK) mechanizmą, kuris būtų taikomas išimtinais atvejais, kai dėl tam tikrų aplinkybių ryškiai sumažėja savivaldybės pajamos.

Vandens tiekimo įmonių reforma – būtina

Premjeras S. Skvernelis pritarė, jog būtina gerokai paspartinti valstybinės žemės perdavimą savivaldybėms patikėjimo teise ir tokį sprendimą galėtų priimti ne Vyriausybė, bet ir Nacionalinė žemės tarnyba, suderinus su Žemės ūkio ministerija.  Tai paskatintų investicijų plėtrą ir turėtų teigiamą įtaką regionų vystymuisi.
Susitikimo metu aptarta situacija, susidariusi dėl reikalavimo savivaldybėms  grąžinti ES lėšų dalį už nepasiektus prisijungimo prie vandens tiekimo ir nuotekų valymo sistemų rodiklius.
Svarstyta, jog šios išieškotos lėšos galėtų keliauti į specialų fondą. Pabrėžta, jog būtina struktūrinė vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įmonių reforma.

Parengta pagal LRV kanceliarijos spaudos tarnybos pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto