Šiemet šventėms miestas puošiasi kukliau

Iliuminacija bus iškabinta tik Laisvės, Žemaitijos ir Naftininkų gatvėse. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šventiniam laikotarpiui pradėtos puošti miesto gatvės. Šiemet Mažeikiai bus papuošti dar kukliau nei pastaruosius porą metų.
Mažesnė bus ir centrinė miesto eglė, kuri įsižiebs šį penktadienį.

Skirta mažiau lėšų

Nors Mažeikiai dabinami nekaitrinėmis LED lemputėmis, kurios naudoja mažiau elektros, lėšų miesto papuošimui kasmet vis mažėja.
Šiais metais papuošimas bus dar kuklesnis nei pernai, nes finansavimas skirtas beveik du kartus mažesnis. 2011-aisiais Savivaldybė kalėdiniam miesto papuošimui skyrė apie 46 tūkst. litų, o šiais metais – tik apie 26 tūkst. litų.
Mažeikių seniūnijos specialistės Daivos Radvilienės teigimu, lieka tikėtis, kad verslininkai imsis iniciatyvos ir, puošdami savo įmones, biurus bei jų aplinką, padės pagyvinti kalėdinę mažeikiškių nuotaiką.

Pasipuoš tik centras

Dėl lėšų stygiaus Kalėdų laikotarpiu sužibs tik pagrindinės Mažeikių vietos – iliuminacija bus iškabinta Laisvės, Žemaitijos ir Naftininkų gatvėse. Aplinkinės Ventos, Pavenčių, Gamyklos gatvės šiais metais liks nepapuoštos.
Didžioji dalis dekoracijų yra atnaujinama – išnuomojamos vis kitokios. Nuomos sutartis šiemet pasirašyta su konkurso nugalėtoja sostinėje įsikūrusia bendrove.
„Naftininkų gatvėje seniūnijos užsakymu bus atlikti papuošimo darbai, o už iliuminacijų nuomą  sumokės „ORLEN Lietuva“. Ši įmonė miestui padovanos ir centrinę eglę“, – informavo D. Radvilienė.
Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Angelės Rupkutės teigimu, pagrindinis akcentas – centrinė miesto eglė – šįkart bus gal trimis metrais žemesnė nei ankstesnės. Tačiau tai nereiškia, kad ji bus prastesnė.
Kelerius metus iš eilės Mažeikių miesto eglę internetinių svetainių lankytojai išrinkdavo kaip vieną gražiausių Lietuvoje, tad tikimasi, kad ir šie metai nebus išimtis.

Skelbs konkursą

Tęsiant tradiciją, kuri gyvuoja nuo 2009-ųjų, vėl bus paskelbtas konkursas ir išrinkti gražiausiai pasipuošę biurai, įmonės, organizacijos bei eiliniai gyventojai.
Savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus vedėja Virginija Steponavičienė „Santarvei“ sakė, kad artimiausiu metus bus išplatintas pranešimas, kuriame mažeikiškiai bus raginami nelikti abejingi ir savo jėgomis kurti kuo šventiškesnę nuotaiką mieste.
„Tikimės, kad į raginimą atsilieps ne tik įmonės, organizacijos, bet ir pavieniai gyventojai, kurie papuoš savo butų balkonus, langus, laiptines. Po švenčių, per Tris karalius, bus paskelbti gražiausiai pasipuošusieji, jiems bus įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanos“, – sakė V. Steponavičienė.

Įsižiebs skirtingai

Po truputį šventėms pradeda ruoštis ir kaimo seniūnijos.
„Santarvės“ kalbinti seniūnai sakė, kad prieškalėdiniu laikotarpiu seniūnijose vyks nemažai  renginių, bus lankomos daugiavaikės ir socialiai remtinos šeimos, nepamiršti ir vieniši vyresnio amžiaus žmonės.
Startą šiems renginiams duos eglių įžiebimo ceremonijos, kurios vyks skirtingu laiku. Vienose seniūnijose žaliaskarės bus įžiebtos jau kitą savaitę, o kitose bus laikomasi senųjų tradicijų – eglės puošiamos tik prieš pat šv. Kūčias. Taigi, Šerkšnėnuose eglė įsižiebs kitos savaitės viduryje, o Laižuvoje – tik gruodžio 23-iąją.
Kaip „Santarvę“ informavo A. Rupkutė, kaip ir pernai, šiais metais seniūnijas pasieks po 1000 litų, skirtų šventėms. Šiais pinigais seniūnijos disponuos savo nuožiūra ir pačios pasirinks, ar juos išleisti  perkant girliandas ir kitus papuošimus, ar panaudoti kultūros centrų ruošiamoms programoms, kitoms reikmėms, kuriant kalėdinę aplinką.
Kalbinti kaimo seniūnijų vadovai „Santarvei“ guodėsi, kad skiriamų pinigų šventinei nuotaikai sukurti ne visada užtenka. Todėl tenka pridėti savo resursų ir pasikliauti bendruomenių geranoriškumu.

8 Atsakymai į “Šiemet šventėms miestas puošiasi kukliau”

 1. vytas parašė:

  „Gruodžio 7 d., penktadienį, 18.00 val. prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios bus įžiebta Kalėdų eglė. Gražuolę dirbtinę žaliaskarę bei Naftininkų gatvės iliuminaciją mūsų miesto bendruomenei dovanoja AB „ORLEN Lietuva“.“ nuo kada kažkokia metalo konstrukcija vadinama „Gražuolę dirbtinę žaliaskarę“,geriau būtų prie telekomo bokštą padabinę liktarnomis tai būtų aukščiausia „eglė“ ant Lietuvos

 2. hymm... parašė:

  Aš vieno dalyko nesuprantu, kodėl pavenčių gatvė visa laika taip pat puošiama o kitos – ne. Kodėl negalime tų kurie puoše mūsų miestą seniau perdaryti į kitas formas? Gi taip pigiau būtų ir eglę nusipirkti ir jos tuos šviečiančius papuošimus kasmet perdaryti, o eglė gi laikyti virš 10 metų ir vis gi taupiau būtų…

 3. kuba parašė:

  gaila kad lenkai dar labiau sumazino islaidas kaledinem islaidom

 4. kuba parašė:

  gaila kad lenkai dar labiau sumazino islaidas kaledinem islaidom
  Lp

 5. Nesupratau parašė:

  Į miestą plaukia milijonai ir sakoma nėra pinigų. Velniava.

 6. jooooooooo parašė:

  kita met dar triems metrais sumazes zaliaskare … :(( liudna kad taupant biudzeta , lieka nuskriausti miesto gyventojai , abydna……………………………………………………..

 7. jo jo parašė:

  neskit po lita ,neskit….,o grazuole valdzia vogs is musu ne lita….gal geriau rancui sumeskit, ubagais baigia iseit…..

 8. pasiulymas parašė:

  Padarykite labdaringa akcija prekybcentiuose ir zmones sumes, kas po lita ,kas po du ,miesto papuosimams,zaislams,fejerverkams,ar bent miesto apsvietimui per sventes.daugumai sunkmetis ,bet kas tikrai savo miesta myli ,tikrai prisides.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto