Šiemet „Versmės“ kviečia į Viekšnius

Nuotr. iš Mažeikių krašto kultūros paveldo archyvo

Šiandien prasideda iki pat sekmadienio truksiantis sakralinio meno ir paveldo simpoziumas „Versmės“.
Simpoziumo organizatoriai sudėliojo iš gausybės renginių susidedančią programą ir Mažeikių rajono gyventojus bei svečius kviečia susitikti Viekšniuose.

Šiemet jau trečioji vasara, kai Mažeikių rajone organizuojamas sakralinio meno ir paveldo simpoziumas „Versmės“ – paveldosaugos specialistų, menininkų, restauratorių ir rajono visuomenės narių sambūris. Jo metu klausydamiesi istorikų, menotyrininkų, teologų, menininkų pranešimų žmonės giliau susipažįsta su Mažeikių krašto kultūros vertybėmis, su tuo, ką gražiausio sukūrė, išsaugojo ir mums paliko protėviai. 

„Versmių“ ištakos buvo 2019-ųjų vasarą Sedoje surengtas pleneras-kūrybinės dirbtuvės „Odė bažnyčiai“. O jau paskui sakralinio meno ir paveldo simpoziumas vyko Žemalėje, Židikuose. Šiemet trečiojo simpoziumo dalyviai šurmuliuos Viekšniuose ir įvairiose miesto erdvėse – Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, Šv. Sergijaus Radonežiečio cerkvėje, Viekšnių maltiečių vaikų dienos centre, senosiose kapinėse.

Septynias dienas truksiančio simpoziumo metu numatyta įspūdinga programa – ekskursijos po Viekšnius bei senąsias kapines, paskaitos, edukacinė programa tėveliams ir vaikams, konsultacijos gyventojams kultūros paveldo objektų saugojimo klausimais, penktadienį – Šv. Jono Krikštytojo atlaidai, diskusija, kantičkinių giesmių koncertas. 

Tie žmonės, kurie negalės atvykti į Viekšnius, tiesiogiai transliuojamų paskaitų galės klausytis Mažeikių krašto kultūros paveldo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. Čia bei Mažeikių rajono savivaldybės paskyrose ir interneto svetainėje galima rasti simpoziumo renginių programą.

One Reply to “Šiemet „Versmės“ kviečia į Viekšnius”

  1. Danutė parašė:

    Aplankykite Pranciškaus Lengvenio kapą-atnaujinome dabar yra paminklinis akmuo- Viekšnių malūno statytojo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto