Šildymo sezoną planuojama pradėti kitą savaitę

Techniškai šildymo sezonui jau yra pasiruošta. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Jei sinoptikų prognozės pasitvirtins ir ši savaitė išliks tokia pat vėsi kaip ir ankstesnė, nuo kito pirmadienio mažeikiškių butuose pradės šilti radiatoriai.

Šilumos tiekimas bus pradėtas vienu metu tiek gyventojams, tiek ligoninėms, tiek ugdymo įstaigoms.


Atsižvelgia į temperatūrą 

Šildymo sezono pradžia yra skelbiama, kai rajono Savivaldybės administracijos direktorius pasirašo įsakymą. Paprastai šildyti pradedama tuomet, kai vidutinė lauko oro temperatūra tris paras iš eilės yra žemesnė nei dešimt laipsnių. 
Sinoptikai prognozuoja, kad šią savaitę dienomis oras šils iki dešimties laipsnių, o naktimis temperatūra nukris iki trijų laipsnių šilumos. Tad vidutinė paros oro temperatūra turėtų būti mažesnė nei dešimt laipsnių šilumos. Šiandien Savivaldybėje buvo priimtas sprendimas šildymo sezoną pradėti nuo kitos savaitės – pirmadienio, spalio 7-osios.


Prasidės anksčiau nei įprasta

Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa „Santarvei“ sakė, kad kol kas nei iš gyventojų, nei iš ugdymo ar medicinos įstaigų nebuvo gauta pageidavimų šildymo sezoną pradėti nedelsiant. 
Tą patį patvirtino ir daugiabučius namus administruojančių įmonių vadovai.
UAB „Admituras“ vadovas Antanas Barvydis „Santarvei“ sakė, kad dėl šildymo įjungimo problemų neturėtų būti, nes visos sistemos yra paruoštos, tad šildymą buvę galima įjungti dar praėjusią savaitę.
„Paprastai gyventojai nori, kad šildymo sezonas prasidėtų kuo vėliau. Jei mieste šiluma bus paleista kitą savaitę, tai šis sezonas bus vienas iš anksčiausiai prasidėjusių. Kiek pamenu, anksčiausiai šildymo sezonas buvo pradėtas spalio tryliktąją, o dabar – dar savaite anksčiau“, – sakė A. Barvydis.


Nusiskundimų negavo

Kitos daugiabučius namus administruojančios įmonės „Tavo pastogė“ vadovas Antanas Naujokas taip pat patvirtino, kad techniškai šildymo sezonui jau yra pasiruošta.  
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“, teigė, kad buvo gauti keli skambučiai iš tėvelių, kurie teiravosi, kada bus pradėtas šildymo sezonas, tačiau esą niekas nepriekaištavo, kad iki šiol nėra šildoma nei darželiuose, nei mokyklose.

22 Atsakymai į “Šildymo sezoną planuojama pradėti kitą savaitę”

 1. ai nežinau :) parašė:

  fainiai kam rodo +25 :) pas mane 15, gerai, kad balkonas yra ir saulytė šviečia – tai šiltnamio efektas veikia… kai pagalvoju, kad vasarą tikrai buvo +25 ir niekam ne ačiū ir veltui, tai liūdna palieka…

 2. hm to atsakymas hm parašė:

  Totalus nusisnekejimas….sakau,namuose 25….silta….gal tau termometras po pazastimi paskutiniasias rodo;-)

 3. atsakymas hm parašė:

  tu i termometra kur ant sienos ziurek, o ne kur po pazastimi laikai…

 4. hm parašė:

  Pas mus namuose + 25….karsta…na po to siluma reikes per langus isleist;-)

 5. as parašė:

  Dar galima ir neskubet su sildymo sezonu….namuose su trumpom rankovem, sijonu ir basa vaikstau…jokio salcio cia dar nera…

 6. Savivale ? parašė:

  Spalio 1 d. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius pasirašė įsakymą dėl šildymo sezono pradžios. Pagal šį įsakymą nustatyta nuo pirmadienio, spalio 1 d., 2013-2014 metų šildymo sezoną pradėti Mažeikių rajono ikimokyklinėse įstaigose, mokyklose ir gydymo įstaigose.
  Šilumos vartotojai, nepažeidžiant teisės aktuose nustatytų higienos normų, suderinę su šilumos tiekėju, turi teisę patys nuspręsti dėl pastatų šildymo pradžios.
  UAB „Mažeikių šilumos tinklai“, UAB „Mažeikių butų ūkis“ turi šildymo įjungimo darbus baigti per 3 kalendorines dienas nuo šildymo sezono pradžios.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  o kada renovuojamuose namuose pajungs siluma, jei net radiatoriu nera.

 8. ? parašė:

  Laukiam nesulaukiam sildymo, nebekankinkit musu, vaikai pradeda sirgt, vaistams daugiau pinigu reik isleist nei uz sildyma

 9. Dana parašė:

  Junkit šildymą,nebejauku visai namuose,gryžę po darbo šildomės elektriniu šildytuvu ir dujomis,šildymas pigiau kainuoja nei taip šildantis. Mes už šildymą vyrai :)

 10. O aš laukiu :) parašė:

  Gerai, jei jūs mažų vaikų neturit, tai ir šildymo nenorit… O man, kai bute 19 – 17 laipsnių, tai negyvenimas, o kančia, todėl ant elektrinių prietaisų daugiau išleisiu, nei mokesčiui už šildymą… Taip kad jei jau saulės už lango nėra, bent šiltais radijatoriais laukiu kada galėsiu pasidžiaugti :)

 11. Seniai besmegeniai parašė:

  Gal jie lauko orą nori pašildyti. Pas mus bute irgi + 20. Nepageidaujam kosminius pinigus už nereikalingą šildymą mokėt ir atidarytais langais gyvent. Gal reiktų ne pagal lauko, o buto temperatūrą šildymo sezoną .pradėt. Suprantam, kad šilumos tinklai ir vasarą šildyt norėtų, juk Jurkui biznis

 12. nebludykit parašė:

  dar atsils,o butuose normaliai

 13. Kur logika parašė:

  Dabar namuose +19 – +20. Centrinis šildymas turi už tikrinti nors +18 temperatūrą. Tai ką – įjungus šildymą butuose bus šalčiau? Be to, kitos savitės vidury atšils – prognozė iš interneto. Vadinasi, šildymas naudingas tik MŠT!

 14. aha parašė:

  Junkit junkit. Gerai, kad kompensaciją už šildymą 100 proc. gaunam :)

 15. ir parašė:

  as noriu kad kuo greiciau ijungtu, koks malonumas but saltuose namuose

 16. Viptanas parašė:

  Nejunkit, nejunkit, greičiau peršals sienos, paskui kol prišildys, vis daugiau šilumos namai suvartos, šilumos tinklai geriau gyvens…

 17. elgeta parašė:

  tik nejunkit, vėl pusę metų reiks badaut:((((((((((

 18. Alfa parašė:

  Greiciau junkit !!! Kam dar tempiat guma, ar geriau kad visi jungsim elektrinius sildytuvus arba pirksim vaistus gydant sloga !!

 19. noriu šilumos parašė:

  Nematau prasmės dar vieną savaitę laukti. Blokiniai namai dar labiau pritrauks drėgmės ,geriau po truputi pradėti šildyti ,o tie keli sutaupyti litai nešildant ,bus išleisti slogai ir kosuliui gydyti.:)

 20. R. parašė:

  namie mažas vaikas, tai ,kad nešalt įjungėm elelktrinį šildytuvą.
  mokėsim daug už elektrą, o šiltą tik vieną kambarį turim. geriau jau už šildymą mokėt ir visur šilta bus…

 21. as parašė:

  Geriau sia savaite,nes labai jau salta namuose

 22. Eduardas parašė:

  kuo greičiau, tuo geriau. Jau mano pimpukas susitraukė nuo šalčio – tiesiog baisu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto