Šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis Lietuvoje – mažiausias

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvoje per metus išmetamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis – 4–5 tonos vienam gyventojui. Tai vienas mažiausių kiekių Europos Sąjungoje.

Oro teršalų kiekis mažėja

Tokį rezultatą rodo Europos aplinkos agentūros parengta 2015 m. Europos aplinkos būklės ir perspektyvų ataskaita.
Ataskaitos duomenimis, Lietuvoje 2012 m. vidutinė metinė oro teršalų koncentracija miesto vietovėse neviršijo ribinių verčių.
2011 m. išmetamas pagrindinių oro teršalų kiekis sumažėjo 7 proc., palyginti su ankstesniais metais. Tai rodo, kad pramonė sėkmingai diegia švaresnes technologijas. Vis dėlto ataskaitoje konstatuojama, kad benzo(a)pireno koncentracija aplinkos ore auga – tai iš dalies susiję su tuo, kad energetikos bendrovės ir namų ūkiai naudoja daugiau biodegalų.

Akivaizdūs pokyčiai

Sparčiai gerėja nuotekų kokybė po valymo. 2012 m. iki 97 proc. nuotekų iš namų ūkių ir pramonės įmonių buvo tinkamai išvalytos.
2011 m. 78 proc. komunalinių atliekų buvo išvežta į sąvartynus. Palyginti su 2010 m., komunalinių atliekų panaudojimas ir eksportas padidėjo 50 proc., tačiau didžiąją tokių atliekų dalį sudaro metalo laužas, kuris ir šiaip į sąvartynus nevežamas.
2012 m. Jeilio universitetas paskelbė Lietuvą šalimi, kuri 15 metų turi geriausią pasaulyje miškosaugos ir miškotvarkos sistemą.

Ataskaitoje – išsamus būklės tyrimas

2015 m. Europos aplinkos būklės ir perspektyvų ataskaita – išsamus Europos aplinkos būklės, tendencijų ir perspektyvų vertinimas, atsižvelgiant į padėtį kitose pasaulio šalyse. Ja informuojama apie tai, kaip įgyvendinama Europos aplinkos politika, ir nagrinėjamos galimybės koreguoti esamą politiką siekiant Europos Sąjungos 2050 m. vizijos „gyventi gerai pagal mūsų planetos išgales“. Ataskaitą parengė Europos aplinkos agentūra (EAA), glaudžiai bendradarbiaudama su Europos aplinkos informacijos ir stebėjimo tinklu (Eionet) bei Europos Komisijos tarnybomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto