Šilumos gamybą ruošiamasi atskirti nuo tiekimo

Pertvarkos turėtų garantuoti pigiausias paslaugas šilumos vartotojams. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ruošiamasi atskirti šilumos tiekimą, perdavimą ir skirstymą. Vyriausybė iki rugpjūčio ketina parengti tai reglamentuojančius teisės aktus. Skaičiuojama, kad tai leistų sumažinti šilumos kainą vartotojams.

Prognozuoja daugiau skaidrumo

„Mes turime gerą praktiką jau ir dujų ūkyje, ir elektros ūkyje – abiejose sektoriuose įgyvendinant Trečiojo paketo principus iš tikro atsirado daugiau skaidrumo, daugiau konkurencijos ir yra kur kas geriau užtikrinami vartotojų interesai. Tai planuojame ir šilumos ūkyje įgyvendinti Trečiojo paketo nuostatas. Europoje šitos nuostatos šilumos ūkiui nėra taikomos, kadangi ten nėra paplitęs centrinis šildymas taip, kaip yra Lietuvoje, ir mes matome, kad, įgyvendinus Trečiojo paketo principus, tai yra atskyrus gamybą nuo tiekimo, galėtume daug skaidriau ir užtikrinant konkurenciją garantuoti šilumos tiekimą vartotojui ekonomiškai pagrįstomis kainomis“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė energetikos ministras Arvydas Sekmokas.
Jo aiškinimu, įgyvendinus šį nutarimą, valstybė atsistotų tarp šilumos gamintojų ir vartotojų ir galėtų užtikrinti didelį skaidrumą. Šilumos tiekimo ir gamybos klausimai, ministro vertinimu, turi būti atskirti, vėliau viskas bus reglamentuota įstatymais. Ten, kur šilumos ūkiai yra išnuomoti, A. Sekmoko teigimu, teks sulaukti jų nuomos termino pabaigos. Vėliau bus galimi keli atskyrimo modeliai – rinkoje turėtų atsirasti skirtingi savininkai arba įmonės valdymas turėtų būti atskirtas nuo savininkų.

Bus įvertinta situacija savivaldybėse

„Galimi įvairūs variantai ir, matyt, juos bus galima rinktis pagal atskiras savivaldybes, įmones. Be abejo, turėsime įvertinti kiekvienos savivaldybės situaciją, kiekvieno šilumos ūkio rajone situaciją (…) ir manau, kad tą klausimą siesime ir su efektyvumu, ir su renovacija“, – kalbėjo energetikos ministras.
Vyriausybės nutarimo projekte teigiama, kad Energetikos ministerija Šilumos ūkio įstatymo pakeitimo projektą turėtų pateikti svarstyti Vyriausybei ne vėliau kaip iki 2012 m. rugpjūčio 1 dienos. Jis galėtų būti priimtas šiemet, prognozavo A. Sekmokas.
Premjeras Andrius Kubilius sako, kad jei jo vadovaujamai Vyriausybei to nepavyks įgyvendinti, bus paliktas geras įdirbis būsimoms Vyriausybėms. Pasak jo, šilumos gamybą atskyrus nuo tiekimo, atsirastų daugiau sąžiningos ir skaidrios konkurencijos gaminant šilumą ir ją tiekiant viešai valdomais tinklais.
„Tokios pertvarkos, mūsų manymu, ir turėtų garantuoti įmanomai pigiausias paslaugas šilumos vartotojams“, – sakė A. Kubilius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto