Šilumos kainos – be politikų pritarimo?

Iki šio mėnesio pabaigos turėtų paaiškėti, kiek vis dėlto mažeikiškiai mokės už suvartotą šilumos energiją. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Artimiausiu metu mažeikiškiams turėtų būti patvirtintos naujosios šilumos kainos dedamosios antriesiems bazinės kainos galiojimo metams. Sprendimą vienašališkai priims Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.
Šiais metais vietos politikai nespėjo išsakyti savo nuomonės, nes buvo praleisti kainos pristatymo Tarybai terminai. Kaltės dėl to nenori prisiimti nei šilumos tiekėjas, nei Savivaldybės valdininkai. Belieka spėlioti, kieno stalčiuose pasiklydo Tarybos laiku nepasiekusi informacija.

Pateikta skurdi informacija

Pastarajame Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje sausio pabaigoje buvo pristatytas UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ iniciatyva Savivaldybės administracijos parengtas sprendimo projektas dėl šilumos kainų dedamųjų antriesiems bazinės kainos galiojimo metams nustatymo. Buvo pateikta tik daug formulių, tačiau be jokių konkrečių skaičių ir skaičiavimų.
Šį klausimą pristatęs Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa žodžiu informavo, kad greičiausiai bazinės šilumos kainos dedamosios mažės penkiomis šimtosiomis euro cento už kilovatvalandę. Dėl per menkos informacijos buvo pasiteisinta tuo, kad nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija dėl besikeičiančių metodikų vis dar svarsto ir galutinių kainų nepatvirtina.

Politikai pasigedo skaičiavimų

Informacijos nepateikimas sukėlė kai kurių politikų nepasitenkinimą, nes kilo abejonių ar šis klausimas išvis galėjo būti pristatytas Tarybai be konkrečių skaičių ir skaičiavimų.
Tarybos pirmininkas ir Savivaldybės meras Antanas Tenys paaiškino, kad pagal Tarybos patvirtintą tvarką, nuo 2011-ųjų metų keičiantis šilumos, šiukšlių išvežimo ar vandens kainoms, jos iš pradžių  pristatomos Tarybai, o tuomet teikiama svarstyti Tarybos komitetams ir tik po to pateikiama politikams apsispręsti.
Tokia tvarka labiau negu keista, nes kai pristatomi kiti svarbūs klausimai, pavyzdžiui, rajono biudžetas, net pristatymo metu jau yra pateikiami konkretūs skaičiai ir skaičiavimai, pranešėja Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė juos išsamiai pakomentuoja.  Pristatant šilumos kainas – nieko panašaus nebuvo.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje

10 Atsakymų į “Šilumos kainos – be politikų pritarimo?”

 1. to MŠT tai Š parašė:

  Prisidėk PVM ir gausi kainą…

 2. romas parašė:

  Tiems kurie nesugeba perskaityti šilumos tinklų internetinėje svetainėje skelbiamos informacijos. Ten aiškiai parašyta, kad 99, 9 proc, akcijų priklauso pačiai savivaldybei. Pabrėžiu savivaldybei, kitaip tariant įmonė yra savivaldybės. Nėra ten jokių atskirų akcininkų. Visas paketas savivaldybei- nesvarbu kas kada ir koks bus meras ar taryba…
  Kas kita, kad nepateikiami skaičiavimai, kad nespėjama…Čia jau darbuotojų , atsakingų už kainos skaičiavimą, pateikimą kompetencijos stoka tikrai….

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  nespejo,nesugebejo,pasiklydo…………o algos tokiems darbuotojams ar mokamos :) jeigu mokamos,tada nesugeba pareigu atlikti,ar ner kuo tokius darbuotojus pakeisti

 4. MŠT tai Š parašė:

  MŠT besiblaškydami nesugeba net šilumos kainos už sausio mėn. teisingai paskelbti sasvo tinklapyje.
  Šia dienai galima surasti ir 4,77ct/kW ir 5,70 ct/kW kainas 2015m.01 mėnesiui. TAi kuri kaina tikra? KOdėl buhalteriai mokesčius skaičiuoja nuo didesnės kainos?

 5. >M parašė:

  Daugiau nebegerk šiandien.

 6. M parašė:

  Santarves sikpoperius vel net pilno straipsnio neigali parasyt,ka visiska impotencija pas sikpoperiaus pltintojus

 7. as parašė:

  daug zinosi greit pasensi:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 8. parašė:

  savivaldybė vis investuoja : garantuoja kreditus, tobulina šilumos tinklus. Jau penkis metus žada, kad kainos nekils, bet žiema šilta, o kainos išaugusios. GAL JURKUI jau gana ten tupėti. Galėtumėt paskelbti, kas yra akcininkai šilumos tinklų: įdomu ar tik nebus tie savivaldybės darbuotojai kurie ir tvirtina kainas.

 9. parašė:

  tie šūdo gabalai korumpuoti politikeriai žmones prisimena tik prieš rinkimus.Daugiau,jie tarnauja tiems,kas juos pastatė prie lovio.

 10. parašė:

  serijos: daug žinosi-greit pasensi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto