Šilumos kainos sukėlė karštas politikų diskusijas

Daugiabučių namų gyventojams viena šilumos kilovatvalandė nuo vasario kainuos 21,66 ct. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Penktadienį vykusiame Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdyje išklausius šilumininkų pateiktą informaciją apie naujas šilumos kainas, tarp politikų kilo karštas ginčas.

Nors komitetas ir pritarė siūlomoms kainoms, buvo nutarta sudaryti komisiją, kuri išsiaiškintų jų pagrįstumą.

Sumažino kainas

Dar praėjusiais metais rajono Taryba patvirtino naujas šilumos kainas. Tačiau Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) priimtame sprendime įžvelgė klaidų ir pasiūlė daug mažesnes kainas, nei buvo patvirtinta: vietoje 2,17 ct už kilovatvalandę patirtiems nuostoliams kompensuoti, kainą sumažinti iki 1,73 ct, o bazinės pastoviosios kainos dalį šiek tiek padidinti – nuo 0,54 ct iki 0,55 ct. 
Pagal iš naujo pateiktus skaičius, kaip šilumininkų patirtus nuostolius, VKEKK užskaitė beveik šešiais šimtais tūkstančių litų mažiau, nei „Mažeikių šilumos tinklai“ buvo prašę. Prašyta 2952,6 tūkst. litų suma sumažinta iki 2358,1 tūkst. litų.
„Mažeikių šilumos tinklų“ interneto svetainėje jau skelbiama, kad daugiabučių namų gyventojams viena šilumos kilovatvalandė  nuo vasario kainuos 21,66 ct. Tai beveik visu centu mažiau nei sausio mėnesį.

Sukėlė diskusijas

Šie pakeitimai sukėlė karštas diskusijas Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitete.
Tarybos narys Alvydas Balčiūnas, vienas iš iniciatorių, kurie kreipėsi į VKEKK dėl netinkamai paskaičiuotų šilumos kainų, sakė, kad kainų padidinimas privalo būti pagrįstas dokumentais ir konkrečiais skaičiais, o ne skambiais apibendrinimais, kad mokame mažiau nei vienas ar kitas šalies rajonas.
„Džiugu, kad po Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patikrinimo kainos buvo sumažintos. Bet kas gali paneigti, kad tos kainos negali būti dar mažesnės? Juk ši komisija nagrinėja tik kainas, kurios yra didesnės už vidutines šalies biokuro kainos, o kas darosi žemiau šios ribos, taip ir lieka neaišku“, – savo mintis dėstė A. Balčiūnas.
Traybos nario teigimu, iki šiol negauta išsamios informacijos, už kiek kokį mėnesį buvo pirktas biokuras, už kiek jis buvo parvežtas, kiek brango gamtinės dujos ir kokią įtaką tai turėjo šilumos kainai.

Jautėsi apgauti

UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ generalinis direktorius Jonas Jurkus bandė paaiškinti, kodėl  VKEKK šilumos kainą sumažino. Tačiau tai politikų neįtikino. Jie sakė esantys savotiškai apgauti.
„Praėjusių metų gruodžio mėnesį Tarybai pateikdami šilumos kainas jūs taip pat labai užtikrintai kalbėjot apie siūlomas kainas ir patikinot, jog jokių klaidų čia nėra. Tačiau kaip parodė vėlesni įvykiai, viskas buvo kitaip. Todėl dabar prieš Taryboje tvirtinant naujai siūlomas kainas, reikėtų jas nuodugniai išsiaiškinti“, – komiteto posėdyje kalbėjo Vilhelmas Džiugelis.
Vėliau po karštų diskusijų komiteto nariai vieningai nutarė projektą su naujomis kainomis teikti kitą penktadienį vyksiančiam Tarybos posėdžiui.
Priešingu atveju mažeikiškiams už vasario mėnesį sunaudotą šilumos energiją būtų tekę mokėti senosiomis, tai yra didesnėmis kainomis.

Aiškinsis komisija 

Siekiant skaidrumo buvo nutarta sudaryti komisiją, kuri išsamiai išanalizuotų šilumininkų pateiktas ataskaitas: ar skaičiai atitinka tikrovę, ar buvo galima reikalingą žaliavą šilumos gamybai nusipirkti pigiau, kiti klausimai. 
Kad komisija būtų sudaryta pritarė dauguma komiteto narių. Jų teigimu, šiuo metu dėl šilumos kainų pagrįstumo yra daugiau klausimų nei atsakymų.
Į komisiją nutarta įtraukti ne tik Tarybos narius, bet ir specialistus, vartotojų atstovus. Nuo jos pateiktų išvadų priklausys, kokios šilumos kainos bus ateityje.

11 Atsakymų į “Šilumos kainos sukėlė karštas politikų diskusijas”

 1. kas parašė:

  gali pasakyti ,kaip susidėti reguliatorius šilumai reguliuoti,mačiau Mokęsčių inspekcijoj tai net ant špyžinių radiatorių sudėti reguliatoriai

 2. parašė:

  noriu paklausti,ar butų ūkis su šilumininkais susitaręs nereguliuoja mums šilumos tiekimą,nes ar šalta ar lauke pliusas vistiek kaitina radiatoriai,o sako kad reguliuojasi pagal lauko temperatūrą,aš manau,kad šilumininkai susitarę visoj Lietuvoj ir durnina žmones,nejaugi per metus tiek daug namų prakiuro

 3. na parašė:

  kodėl neleidžiat rašyti

 4. kas parašė:

  gali atsakyti į klausimą,kodėl kai lauke pliusinė temperatūra,namuose 24 laipsniai,o mums sakoma,kad reguliuojama pagal lauko temperatūrą,aš manau,kad reguliuoja namų valdyba,kartu su šilumininkais,nes juk namas per metus neprakiuro,kad reikia tiek šilumos,čia daroma specialiai ir tai daroma susitarus visoj Lietuvoj,gal kas nors pasidomės

 5. iksas parašė:

  Jo… su autobusu bilietais tai tikra nesamone….

 6. Balčiūnui parašė:

  Ar pastebėjote tokią tendenciją, kad kaip ir visoje Lietuvos politikoje, taip ir mūsų rajono, yra pasirenkama korta, kuria kai kurie politikai muša nukreipdami dėmesį nuo didesnių problemų. Mūsų rajone ši korta vadinasi „ŠILUMOS KAINA“ ir ta korta labai mėgsta per savo laikraštį mušti politikos naujokas, Balčiūnas. Norisi Balčiūnui palinkėti būti objektyvesniam ir kovoti jau už priimtus žalingus sprendimus kurie Mažeikių gyventojams labiausiai smogė per kišenę, tamstai galima priminti SAURIDOS padidintą abonimentinį mokestį (manau analogų nerasite, kažin ar ieškosite), TRATC sprendimas vežti tuščius konteinerius ir gauti už tai pinigus.

 7. Onutė parašė:

  Labai didelis ačiū komisijai, kad išsamiai peržiūrėsite už šilumą mokamas kainas, dauguma gyventojų gauna kompensacijas, savivaldybė jiems kompensuoja, o ką daryti tiems, kurie moka visą kainą.

 8. Petrė parašė:

  Šilumos kainas svarstote, o kodėl niekas nepasvarsto autobusų bilietų kainas, juk seimas sumažino PVM 12proc., o klainos ar mažėjo? Kiek iš rajono biudžeto yra sumokama autobusų parkui?

 9. Kostas parašė:

  Kur ką nors lepteli Balčiūnas,tai Santarvė ištrimituoja kaip įmanydama skambesniu straipsnio pavadinimu.O kaip vyko posėdis?Politikai normaliai pasišnekėjo.padiskutavo ir nutarė,ką darys toliau.Nei vienas nebuvo išpiltas prakaito ar kitaip nusiplūkęs.Man būtų gėda,kai nuosavas laikraštis liaupsina sąvininką ale pažiūrėkit koks jis gražus ir protingas“.Povincijos kultūra“- nieko daugiau

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Blogai, kai nebegali daryti taip kaip nori, ir kažkas tai viešina. Todėl ir žiauriai apmaudu. Ane ;-)))

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  Gerai, kai gali straipsni pakreipti kaip norisi :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto