Šilumos kainų pagrįstumą išaiškino teisininkai

Jei nebūtų laiku ištaisytos klaidos „Mažeikių šilumos tinklai“ nuo vieno iš daugiabučio galėjo gauti per 390 litų papildomų lėšų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nuo kovo 1-osios įsigaliojo Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos vienašališkas sprendimas, patvirtinantis naujas šilumos kainos dedamąsias, o faktinis jų taikymas gyventojams buvo galimas tik nuo šių metų balandžio 1-osios.

„Mažeikių šilumos tinklai“ to nepaisė ir mėgino pakeistas kainas taikyti nuo šio mėnesio pradžios.


Nesilaikė nustatytos metodikos

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija pirmą kartą klausimą dėl UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ bazinės kainos dedamųjų svarstė 2013-ųjų sausio 11-osios posėdyje ir konstatavo, kad UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ šilumos kainos dedamosios nustatytos nesilaikant Šilumos kainų nustatymo metodikos nuostatų, numatančių, jog šilumos kainos grindžiamos tiekėjo būtinosiomis sąnaudomis. 
„Santarvė“ primena, kad projektas dėl šilumos kainos dedamųjų perskaičiavimo rajono Tarybos posėdyje buvo patvirtintas dar praėjusių metų gruodį – tada Taryba sudarė galimybes šilumininkams pakeisti šilumos energijos kainą. Tačiau Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija priimtame sprendime įžvelgė klaidų ir pasiūlė gerokai mažesnes kainas, nei buvo patvirtinę mažeikiškiai politikai: užuot taikius 2,17 ct už kilovatvalandę patirtiems nuostoliams kompensuoti, kainos dedamąją siūloma sumažinti iki 1,73 ct.
Šilumininkų patirtų nuostolių VKEKK įskaitė beveik šešiais šimtais tūkstančių litų mažiau nei „Mažeikių šilumos tinklai“ buvo prašę. Prašyta 2952,6 tūkst. litų suma sumažinta iki 2358,1 tūkst. litų.


Nepaisė išaiškinimo 

Mažeikių rajono savivaldybės taryba per 30 dienų, kaip numato Šilumos ūkio įstatymas, nepašalino nurodytų pažeidimų, todėl Komisija įgijo teisę UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ šilumos kainos dedamąsias nustatyti vienašališkai. Tai ji ir padarė. 
Komisijos vienašališki sprendimai dėl šilumos kainos dedamųjų galioja ne ilgiau kaip 12 mėnesių, arba kol ištaisomi nurodyti pažeidimai.
Raštiškame atsakyme „Santarvei“ Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Loreta Kimutytė, atsakinga už viešuosius ryšius, teigė: „Kai įsigalioja dedamosios, šilumos tiekėjas privalo nustatyti konkrečias šilumos kainas ir jas paskelbti iki kovo 25 d. Todėl faktiškai naujos šilumos kainos įsigalios nuo balandžio 1-osios“ (pridedant bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“ mėnesinį kainų perskaičiavimą – aut. pastaba).
Tačiau UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ nepaisė šio išaiškinimo ir naujas šilumos kainos dedamąsias ėmė skaičiuoti nuo kovo 1-osios.
Kam naudingas toks šilumininkų „skubėjimas“, „Santarvė“ aiškinasi ketvirtadienio numeryje.

22 Atsakymai į “Šilumos kainų pagrįstumą išaiškino teisininkai”

 1. ona parašė:

  kas per betvarke! Saunuoliai teisininkai!

 2. nu nu parašė:

  tai ko leki i ta uzsieni, tai givenk cia lietuvoi paziuresim kap tada ciulbesi ,kai gausi minimale alga.Nereike kalbet tokiu nesamoniu

 3. nu nu parašė:

  tai ko leki i ta useni tai ir givenk cia paziuresim kap tada ciulbesi

 4. Kodas parašė:

  Tai iseina, kad dujos apskaitomos neteisingai ir uz jas permokame, ir dar tas „abonentinis“… Kazkokia nesamone gaunasi.

 5. opa parašė:

  Jeigu dar tylėsite šiknas įtraukę,tai Rancas savo pavaldiniams lieps parašyti atsijungimo sqlygose punktą,kad vartotojas iki savo mirties mokėtu jo didenybei visą savo pensiją o po mirties testamentu paliktu ir dujinę viryklę su senai į metyalo laužą išmetamu skaitikliu.Už dujas mokame neteisėtai,nes skaitikliai seni,metrologinė patikra neatlikta,tai jau sauridos nusikaltimas.

 6. o man liuks lietuvoj:)) parašė:

  gyvenu ir nematau jokio sunkumo cia..lietuvoj ..turiu sezonini darbeli uzsieni padirbeju 3 menesius.uzsidirbu sociai …gaunu per ziema kompensacija moku po 200 lt uz buta su visais patarnavimais (60) m …ir pavalges ir apsirenges ir vaikai sotus ..ir zmona laiminga.ir kas idomiausiai ir atsidet juodai dienai iseina…o as gi nekaltas kad cia gyvent visai smagu!!!!!!

 7. gorila parašė:

  na ka brangieji vel mus padejo i vieta ponas rancas…..aciu…neber prasmes kovot…galit sekantis mus dulkint i sveikata:))))

 8. tomas parašė:

  iseina taip ,kad mes zmones savo valstybeje nebeturime jokios teises tik prievarta paklusti vienam monopolistui asnoriu visu jusu paklausti ,ar jus suprantate kas yra prievarta

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Į tuos pradinio mokslo mokinuko lygio Sauridos raštus nereikia kreipti jokio dėmesio. Jų sąpalionės nepagrįstos jokiais įstatymais. O ką vienas bukaprotis uab’o vadovas sugalvojo, tai tik jo kliedesiai. Joks sveiko proto žmogus nepuls vykdyti psichinio ligonio reikalavimų.

 10. Simona parašė:

  Neįmanoma atsijungti be milžiniškų nuostolių, nes gavom laišką iš „Sauridos“, kuriame siūlo iš savo lėšų visus vamzdynus perkelti į laiptinę iš buto, gauti kaimynų sutikimą ir paruošti projektą.
  O ko nerašote apie tuos, kurie pateikė kolektyvinį skundą Rancui? Kažko tylu, ramu…

 11. nenaudotojas parašė:

  Mažeikiečių kantrybė vienq kartą baigsis,tik reikia daugiau vienybės,neatlaikys ne Vesaitė su savo pavaduotojais.

 12. Komentatoriui parašė:

  tai Jums atrodo normalu kad abonentinis mokestis išaugo 300 procentų? O jei taip šildymas…

 13. Benas parašė:

  Kam cigareciu pokelie,o kam sunesti milijonai uz nieka

 14. Vardas parašė:

  Gal kam pavyko atsijungti nuo duju vamzdzio? Pasidalinkit patirtim…

 15. na-na parašė:

  o ciaatsakymas kas gali mums padeti tik mes patys galim sau padeti ,pagalvokit zmones ir……..

 16. Komentatorius parašė:

  Vargšai tie žmonės, 18Lt, prieš tai buvo 6Lt, vadinasi skirtumas – 12Lt. Tai cigarečių pakelis ir butelis alaus. Vadinasi nereikia rūkyti ir gerti, ar SMS siuntinėti į Mažeikių aido sveikinimus.

 17. kostas parašė:

  nu kaip laikomes kada prasides teismas del atsijungimo nuo duju kontoros ir ar sekmingai mokame abonimen. mokesti po 18lt. greit paprasys dar daugiau ,visi taip nutilo, spaudai taipogi jusu bedos jau nebeidomios mums oi kaip dar mokytis ir mokytis demokratijos sekmes…

 18. na parašė:

  kol valdys mafija,tol mes ir kentėsim,ar gali kas padėti

 19. ASS parašė:

  cia zmones, jau nebeismislas. cia musu visu daugiabuciu gyventoju apiplesimas. savivaldybe sako ,kad seime ruosiamas istatymas kontroliuoti suskintas dujas. zodziu, taipat ,kaip ir gamtines

 20. Bedujis parašė:

  Tai tas riebaluotplaukis vis dar laisveje? As maniau kad jau puna belengeje, kur jam ir vieta.

 21. mažeikietis parašė:

  tai runculis vis dar murkia:kam pigių dujų,kam pigių dujų

 22. Tadas parašė:

  Gerai… Apie šilumą maždaug aišku. Dabar svarbu, kad laiku atjungtų ir nepleškintų radiatorių kai atšils. O kaip bus su Ranco išmislais? Kaimynę bobutę prižiūri sūnaus šeima, ji virykle beveik nesinaudoja, tačiau 18 litų privalo mokėti.Idiotizmas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto