Šilumos ūkio nacionalizavimo Premjeras nesvarsto

Andrius KUBILIUS. Eltos nuotr.

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad Vyriausybė nesvarsto nei „Vilniaus energijos“ nacionalizavimo, nei viso šalies šilumos ūkio perėmimo į valstybės rankas.
Jo įsitikinimu, už šilumos ūkius yra atsakingos savivaldybės, kurios turi tinkamai vykdyti savo pareigas.

Politinės atsakomybės klausimas

Lietuvos banko valdybos narys Raimondas Kuodis, kalbėdamas apie Vilniuje susiklosčiusią situaciją dėl didelių šildymo sąskaitų, neseniai pareiškė, kad šilumos ūkį galėtų perimti valstybė. Anot jo, gyventojai negauna naudos, kai šį kontroliuoja privačios bendrovės. Vilniaus meras Artūras Zuokas sakė tam pritariantis.
Komentuodamas šiuos pareiškimus Vyriausybės vadovas A. Kubilius teigė, kad galima svarstyti įvairias struktūrines pertvarkas ateityje, kaip būtų geriau tvarkytis šilumos ūkyje. Tačiau nesugebant vienai savivaldybei tinkamai tvarkytis, negalima spręsti apie visas savivaldybes.
„Vilniaus mieste, kaip ir kituose miestuose, savivaldybės, būdamos atsakingos už šilumos ūkius, turi savo pareigas tinkamai vykdyti. Jei nesugeba, tai yra ir politinės atsakomybės klausimai, ir galų gale yra teisinės atsakomybės klausimai, kuriuos keliame tiems, kurie yra atsakingi už savo pareigų vykdymą,“ – sakė A. Kubilius.

Pakeista sistema sukėlė sumaištį

Premjeras situaciją Vilniuje vadina skandalinga ir atkreipia dėmesį, jog Energetikos inspekcija savo tyrime atskleidė, kad pernai per paskutines dvi spalio savaites „Vilniaus energija“ sostinėje iš 6,6 tūkst. šilumos punktų prižiūrėtojų pakeitė 4,4 tūkst.
„Per dvi savaites keičiant štai tokiu drastišku būdu visą prižiūrėjimo sistemą, be abejo, yra sukeliama sumaištis. Klausimas, ar ji buvo sukeliama sąmoningai, ar dėl netinkamo valdymo, bet akivaizdu, kad tokios sumaišties metu labai nesudėtinga pasiekti, kad šilumos vartotojai nebūtų tinkamai ginami ir kad jiems būtų teikiama ir perteklinė šiluma, ir didelės sąskaitos. Tokia sukelta sumaištis, kuri iš tikrųjų yra verta ir teisėsaugos institucijų dėmesio, yra visų pirma savivaldybės politinės atsakomybės reikalas,“ – cituojamas Premjeras.

Sąskaitos už šildymą išaugo 20 proc.

Energetikos inspekcija Generalinei prokuratūrai bei kitoms institucijoms pirmadienį apskundė „Vilniaus energiją“ dėl padidėjusio šilumos suvartojimo Vilniaus mieste.
Energetikos inspekcija tyrimą pradėjo po įtarimų, kad vilniečiai už praėjusių metų lapkritį galėjo gauti nepagrįstai išaugusias sąskaitas už šildymą. Palyginus su prieš tai buvusiu lapkričiu, jos išaugo beveik 20 proc.
„Vilniaus energija“ kaltinimus neigia ir aiškina, kad tarifai už šildymą didėjo dėl augančių dujų kainų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto