Simbolinė nuoma – labdara „Sauridai“?

Į Ventos kvartalo dvidešimt daugiabučių namų „Saurida“ dujas tiekia Savivaldybei priklausančiu vamzdynu, kurio nuomos kaina – vos dešimt litų per ketvirtį. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Milijonus iš dujų tiekimo uždirbanti bendrovė „Saurida“ už Savivaldybei priklausančių vamzdynų nuomą į rajono biudžetą moka centus – po dešimt litų už ketvirtį – mažiau negu vienas dujų vartotojas sumoka abonentinio mokesčio.
Iš politikų sudaryta komisija dar vasarą merui siūlė inicijuoti persvarstyti nuomos sutarties sąlygas, tačiau iki šiol – jokios reakcijos.


Pasisakė vienbalsiai

Nuo 2006 metų rugsėjo UAB „Saurida“ nuosavybės teise valdo Mažeikių suskystintųjų dujų tinklą, kurio ilgis yra daugiau nei 30 kilometrų. Prie šio tinklo yra prijungti 324 daugiabučiai namai, tad iš viso mieste yra daugiau nei 12 tūkstančių buitinių vartotojų („Sauridos“ tinklalapio duomenys – B. R.). 
„Lietuvos dujoms“ priklausančius Mažeikių suskystintųjų dujų tinklus bendrovė įsigijo už 1,88 mln. litų viešojo aukciono būdu.
Tačiau kur kas paprasčiau įmonei atiteko beveik 2,4 kilometro vamzdynų, kurių savininkas – rajono Savivaldybė. Politikų sprendimu šis turtas 2007 metų rugpjūčio mėnesį dujų tiekėjui buvo perleistas, liaudiškai kalbant, – už centus. Visi balsavusieji – ir valdantieji, ir opozicija – buvo vieningi ir sutiko „Sauridai“ vamzdyną išnuomoti už… 10 litų nuompinigių per ketvirtį.  Beje, daugiau kaip pusė šios Tarybos narių dirbo ir praėjusią kadenciją.

Ar ir toliau Savivaldybė ketina dalyti labdarą, „Santarvė“ aiškinasi ketvirtadienio numeryje.

17 Atsakymų į “Simbolinė nuoma – labdara „Sauridai“?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  O,Dievuli,vien Sodrai skola 104888 lt.Dar ne patys geriausi atsiliepimai komentaruose,bei abejotini ryšiai,skundai,teismai.Rimtas verslininkas taip nesielgtu.

 2. minde parašė:

  reikia zurnalistus kviesti, kas pasirupins, pajudintu manau.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Mažeikiuose renka metų žmogų.Štai ir yra ponas RANCAS-daugiausiai nusipelnęs mažeikietis savo abonentams.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Kol zmones bent kiek neprades mastyt blaiviu protu,tai tokios sauridos ir panasios i ja ir toliau sitaip laikys uzguitais avinais duju vartotojus.as tai metu pradzioj pateikes prasyma atsijungt nuo ju duju tiekimo,o kad jie to nevykdo,tai jau ju reikalas,ir nuo tol nebemoku nei cento tokiai izulumo ribu neturinciai bendrovei.konsultavausi su teisininkais ir jie isaiskino,kad toji saurida akivaizdziai pazeidzia vartotoju interesus.Aisku,kiek tai kainuoja nervu ir sveikatos.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  turbut nebera Mazeikiuose imones,labiau ‘gerbtinos’ uz ta saurida?

 6. skaitytoja parašė:

  Dar anksčiau pasirodė informacija,kad prie sauridos vartų ekologinė katastrofa-išsiliejo atidirbti tepalai,kurių perdirbimu taip pat užsiima saurida,buvo nuotraukos kaip gelbėtojai surinkinėja teršalus.Vėl tylu ramu-pažeidėjų nėra,kaip suprasti?

 7. Va parašė:

  Kodel Sauridai yra daroma tiek daug nuolaidu ? Baseinas pusvelciui, duju trasos taip pat. Pries gera menesi Mazeikiu rajono savivaldybes tinklalapyje buvo pasirodziusi informacija, kad is Sauridos teritorijos i fekalo tinklus buvo isleista pavojingu medziagu, kuriu normos virsijo tukstancius kartu, taciau daugiau jokios informacijos Mazeikiu miesto gyventojams nebuvo pateikta. Negi toks tersimas nesudomino atsakingu instituciju kaip antais aplinkosaugos agentura ir kt., o gal Saurida nubausta, tik niekas nesureiksmino sio ivykio.

 8. to keisti parašė:

  Bet reikia rinkti nepartinius ,bo kitaip bus vel tas pats.

 9. keisti parašė:

  Laikas keisti absoliučiai visą tarybą. žmonės visa tai prisiminkite per rinkimus. Per rinkimus nerinktti nė vieno dabartinio tarybos nario, tada tik pagerės paprastų žmonių gerovė.

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Kada baigsis bordelis su saurida-atsakykit,ponai,kas esate prie jo prisidėję,perdaug jau prisišiukšlinote?

 11. apas parašė:

  Kodėl Saurida nuo naujųjų metų yra padidinusi abonentinį mokesti 3 kartus be gyventojų sutikimo?

 12. kažkaip parašė:

  visai nenustebau, o dar ir apsidžiaugiau. Mūsų rajono galvos ir veltui galėjo atiduoti ir dar pasisiūlyti primokėti, kad tik saurida paimtų. Kažin, ar viseims tokie dosnūs ir kaip nusipelnyti tokį dosnymą?

 13. Vardas (privalomas) parašė:

  Kada baigsis Sauridos,savivaldybės ir teismo,vilkinančio teisminį procesą fokusai.Saurida mažeikiškius laiko savo vergais.Tam pritaria ir palaiko savivaldybė.Apie viešą interasą,kurį pirmiausia turi ginti miesto valdžia tyli,tarsi vandens į burną prisisėmę.Jiems viešas interėsas-pasityčiojimas iš pensininkų ir kitų pagyvenusių miestiečių tampomų po nesibaigiančius teismo posedžius.Sauridos vadukas palaikomas vietinių vadukų jaučiasi kaip žuvis vandenį..Apie dujų atjungimą girdime vienintelį atsakymą-mūsų ponas neleidžia

 14. Vardas (privalomas) parašė:

  Viska parodys Jo Didenybe Laikas!

 15. v parašė:

  As gi sakiau, kad savivaldybe valdo apzeles veikejas. Skambinau vienai tv laidai,sake butinai atvaziuos pasidometi ir apsviesti visai Lietuvai, kas vyksta Mazeikiuose. Ruoskites politikieriai priimti zurnalistus i sveciu,tik duru neuzsirakinkit.

 16. nu nu parašė:

  Ir kas tie geradariai anu laiku?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*