Šimtmečio dainų šventėje – per 600 mažeikiškių

Redos GUERRERO nuotr.

Į šimtmetį mininčią Lietuvos dainų šventę įsiliejo ir 640 mažeikiškių. Šią savaitę vykstančios šventės dalyvių būryje – 21 mūsų rajono kolektyvas: vaikų ir suaugusiųjų chorai, folkloro ansambliai, liaudiškos muzikos ir šokių kolektyvai, mėgėjų teatras, pučiamųjų orkestras ir choreografinė grupė.
Organizatorių duomenimis, jubiliejinėje dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“ dalyvauja apie 37 tūkst. atlikėjų.

Atvyksta ne visi iš karto

Svarbiausio ir didžiausio šiemet kultūros renginio koordinatorė – mažeikiškių delegacijos vadovė, Savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir paveldosaugos skyriaus vyriausioji specialistė Reda Guerrero, trečiadienio rytą bendraudama su „Santarve“, pasakojo, kad į šventę jos dalyviai susirenka ne visi vienu kartu, o atvyksta srautais, konkrečiomis dienomis.

„Dauguma kolektyvų atvažiuoja į šventę vienai dienai – pakoncertuoja, sudalyvauja ir išvyksta.
Kolektyvams apgyvendinimas ir maitinimas yra paskaičiuotas tik tam konkrečiam laikui, kurį jie repetuoja arba koncertuoja. Todėl dalyviai susigalvoję negali nei anksčiau atvažiuoti, nei vėliau išvažiuoti“, – paaiškino „Santarvės“ pašnekovė.

Vyksta repeticijos ir pasirodymai

Įprasta, kad pirmieji į Dainų šventę atvyksta šokėjai. Mažeikiškiai šokėjai į Vilnių suvažiavo pirmadienį. Jie visą savaitę intensyviai repetuoja liepos 5 d. vyksiančiam Šokių dienos koncertui „Amžių tiltais“.
Antradienį Folkloro dienos renginiuose ir didžiajame koncerte „Rasi rasoj rasi“, vykusiame Katedros aikštėje, jau pasirodė mažeikiškiai folkloro ansambliai, kanklininkai.

Redos GUERRERO nuotr.
Redos GUERRERO nuotr.

Trečiadienį – Teatro dienoje „Esaties tiltais“ dalyvauja Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro aktoriai. Ketvirtadienį pučiamųjų instrumentų koncerte – Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos orkestras „Griaustinis“ ir Moksleivių namų šokių studijos „Saulė“ šokėjos.
Pasak R. Guerrero, vis dėlto didžioji dalis mūsų rajono kolektyvų į Dainų šventę, į jos Šokių dieną „Kad giria žaliuotų“ ir liepos 6-ąją, vyksiančią Dainų dieną bei baigiamąjį Dainų šventės renginį „Kad giria žaliuotų“ atvyko savaitės pabaigoje.

Šventei gražiai pasiruošta

Savivaldybės administracijos darbuotoja jau ne pirmą kartą koordinuoja Lietuvos dainų šventėje dalyvaujančių mažeikiškių reikalus.

Redos GUERRERO nuotr.
Redos GUERRERO nuotr.

Pasak jos, sunku palyginti ankstesnes ir šių metų šventę – visos atneša savų iššūkių ir džiaugsmų.
„Ten, kur dideli žmonių srautai, visą laiką iškyla problemų. Bet, mano manymu, Šimtmečio dainų šventė vyksta gražiai, jai gerai pasiruošta. Iš Mažeikių rajono šventėje dalyvauja daugiau nei šeši šimtai žmonių, tad matome, koks didžiulis darbas viską sustyguoti, paruošti. O Nacionalinis kultūros centras koordinuoja tūkstantinius dalyvių srautus“, – kalbėjo mažeikiškė.

R. Guerrero pastebėjo, kad Vilnius ir šiaip yra gyvas miestas, o vykstant Dainų šventei – ypač. „Kur eisi, ten vis kas nors dainuoja, šoka“, – pasakojo mažeikiškių delegacijos vadovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto