Šimtmečio dainų šventėje – per 700 mažeikiškių

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Į Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtą dainų šventę įsiliejo ir 740 mažeikiškių. Šventę praturtins 26 mūsų rajono kolektyvai – vaikų ir suaugusiųjų chorai, folkloro ansambliai, liaudiškos muzikos kapelos, šokių kolektyvai ir orkestrai.
Organizatorių duomenimis, Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos…“ dalyvauja apie 36 tūkst. dalyvių.

Pasirodymai – kasdien

Svarbiausio metų kultūros renginio koordinatorė – mažeikiškių delegacijos vadovė, Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Reda Guerrero „Santarvei“ teigė, kad delegacija kasdien mažėja, nes pasirodę kolektyvai grįžta į Mažeikius. Ketvirtadienio rytą sostinėje buvo likę apie 450 mažeikiškių.
Pašnekovės teigimu, jau pasirodė nemažai mažeikiškių kolektyvų – jau įvyko Folkloro, Teatro dienos. Ketvirtadienis skirtas šokėjams, taip pat vyks pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas „Vario audra“, kuriame pasirodys ne tik dūdoriai iš Sedos, Mažeikių, bet ir mūsų šokių kolektyvai „Saulė“, „Nuansas“, „Kauškutis“.
Šventės kulminacijoje – liepos 6-ąją vyksiančioje dainų šventėje „Vienybė težydi“ – tarp tūkstančių dainininkų iš visos Lietuvos skambės ir mažeikiškių choristų balsai. Eitynėse iš Katedros aikštės į Vingio parką dalyvaus ir mūsų rajono orkestrai.

Dėl maitinimo nesiskundžia

Viešoje erdvėje netyla kalbos dėl dainų šventės dalyvių prasto maitinimo. R. Guerrero patikino, kad mažeikiškių delegacija maistu nesiskundžia.
„Aš ir pati valgau tą patį maistą, jis man skanus. Ramia širdimi galiu patvirtinti – tarp mūsų nebuvo nė vieno apsinuodijimo, viduriavimo atvejo. Išpūstos visos tos kalbos, politikuoja tie, kurie šventėje nedalyvauja, čia nesimaitina. Vaikai yra vaikai, jie ir namuose ne viską valgo“, – savo pastebėjimais pasidalijo mažeikiškių delegacijos vadovė.
Kaip mažeikiškiai vaikai gyvena, maitinasi, domėjosi ir trečiadienį juos aplankiusi Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė bei Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė.
Mažeikiškiai sulaukė ir Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus dėmesio.

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto