Sinoptikų prognozės pagreitino padangų keitimą

Padangas patariama rinktis atsižvelgiant į gyvenimo tempą, vietovę ir net laisvalaikio pomėgius. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Padangų montavimo įmonių atstovai tvirtina, kad vasarinių padangų keitimas į žiemines po truputį įsibėgėja, klientai jau stoja į eiles. Jie įsitikinę, kad vairuotojus suskubti paskatino sinoptikų prognozės apie artėjantį sniegą.

Padangų keitimas įsibėgėja

Sinoptikai prognozuoja, kad artėjantį savaitgalį orai pabjurs, gali pasirodyti net ir pirmosios snaigės. Tai iškart atsiliepė ir padangas montuojančių įmonių darbui – žmonės jau keičia vasarines padangas į žiemines.
„Manau, kad dabar pajudėjo patys tvarkingiausieji, kurie iš anksto rūpinasi savo ir automobilio saugumu ir sezoniškai keičia padangas“, – teigė vienos bendrovės vadovas Žydrūnas Ruginis.
Jis prognozavo, kad didysis darbymetis prasidės nuo kitos savaitės pradžios ir bus iki pat paskutinės leistinos dienos – lapkričio dešimtosios.
„Eilė nežmoniška, esame apkrauti darbu, galime priimti tik penktadieniui (kalbėtasi trečiadienį – V. S.). Štai ir dabar su jumis kalbu telefonu, o kita ranka laikau padangą“, – apie padėtį dirbtuvėse kalbėjo individualios įmonės vadovas Antanas Venalis.
Autoservisų darbuotojai pastebėjo ir kitą tendenciją – tie mašinų savininkai, kurie nedaug per metus važinėja, nusiperka naudotas žiemines padangas, kurios kainuoja ne itin brangiai, ir važinėja jomis visą sezoną iki kitos žiemos.

Klientai registruojami į eilę

Tai, kad padangų keitimas įsibėgėjo, patvirtino ir padangomis prekiaujančios įmonės atstovas Adolfas Šiaulys – klientai šioje įmonėje registruojami į žurnalą, jau sudaryta eilė šiai savaitei.
„Vos tik sinoptikai paskelbė apie blogėjančias klimato sąlygas, visi masiškai puolė keisti padangas.  Kaip vairuotojas, aš juos suprantu – orai nenuspėjami, o norisi važiuoti saugiai, o įvykus avarijai, išvengti problemų su draudimo bendrovėmis.
Mano nuostata tokia – žiemines padangas reikia pirkti naujas, nes žiema yra nenuspėjama, na, o vasarą galima dėti ir naudotas, nes eismo sąlygos bet kuriuo atveju bus ne tokios sudėtingos“, – kalbėjo įmonės atstovas.
Kalbinti padangų montuotojai tvirtino, kad pradinė montavimo kaina yra nuo penkiasdešimties litų, ji kyla atsižvelgiant į ratų dydį, ratlankių ypatumus ir kitas montavimo ypatybes.

Ragina atsižvelgti į kriterijus

Padangų specialistai vienu balsu tvirtina, kad dygliuotos padangos, kurias mūsų šalyje galima naudoti, yra vienos saugiausių, jas patartina rinktis dažnai nevalomais ruožais važiuojantiems vairuotojams. Jų trūkumas tik toks, kad keliamas nemažas triukšmas, kuris sumažina komfortą vairuotojui, bei didesnės kuro sąnaudos.
Padangas patariama rinktis atsižvelgiant į gyvenimo tempą, vietovę ir net laisvalaikio pomėgius. Daugiausia laiko praleidžiantiems mieste vairuotojams patariama naudoti kieto mišinio žiemines padangas, tiems, kurių kelyje dažnai pasitaiko rečiau valomi keliai, patariama dėmesį atkreipti į vidutinio kietumo žiemines padangas, o vairuotojams, gyvenantiems kaimo vietovėse ar mėgstantiems dažniau apsilankyti gamtoje, siūloma rinktis minkšto mišinio žiemines padangas. Taip pat specialistai pataria naudoti vienu coliu siauresnes žiemines padangas, negu naudojamos vasarinės, nes jomis geriau „pjauti“ per sniegą ar šlapdribą.

Numatytos baudos

Rajono kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Gurauskas priminė, kad nuo lapkričio dešimtosios iki balandžio dešimtosios draudžiama eksploatuoti transporto priemones su vasarinėmis padangomis.
„Pareigūnai šio reikalavimo nepaisančiuosius baus įspėjimu arba bauda nuo dvidešimties iki keturiasdešimties litų. Avarijos atveju draudimo bendrovės taip pat atsižvelgia, kokios padangos buvo naudojamos“, – informavo pareigūnas.

One Reply to “Sinoptikų prognozės pagreitino padangų keitimą”

  1. Apolinaras parašė:

    aš niekuomet padangų nekeičiu, nes žiemą nesivažinėju. Savo VOLVO laikau garaže užrakintą. Patatariu ir kitiems tai daryti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto