Situacija dėl COVID-19 gerėja – rajonas vėl geltonojoje zonoje

Nuotr. iš SAM archyvo

Statistikos departamento skelbiami duomenys byloja, kad pastarųjų septynių dienų paros susirgimų vidurkis yra du atvejai. Pirmadienio duomenimis, rajone COVID-19 liga sergančiųjų sumažėjo iki 49, naujų atvejų per savaitę užfiksuota mažiau nei dvidešimt.
Praėjusią savaitę rajone neregistruotas nė vienas ligos protrūkis.

Mažiau nei šimtas atvejų

Naujų atvejų skaičius per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų yra 80,7, prieš savaitę buvo net 141,8.
Savaitinis naujų atvejų pokytis šį pirmadienį yra minus 28 proc. (praeitą pirmadienį – minus 51 proc., dar ankstesnį – plius 31,6). Sergamumo rodikliui nukritus mažiau nei šimtą atvejų, Mažeikių rajono savivaldybė ir vėl yra geltonojoje zonoje.
Per paskutines 7 paras Mažeikių rajono savivaldybėje teigiamų tyrimų dalis, kaip ir savaitę prieš tai, sudaro 1,4 proc., testavimo apimtys sumažėjo ir siekia šiek tiek per 1100.
Naujų atvejų savivaldybėje su SARS-CoV-2 mutacija (E484K) nenustatyta. Praėjusią savaitę rajone neregistruotas nei vienas COVID-19 ligos protrūkis, apskritai nebėra stebimų aktyvių ligos protrūkių.
Specialistai pastebi: gerėjančiai situacijai teigiamos įtakos turi ir vakcinacija. Iki pirmadienio paskiepyta 17,7, arba 35 procentai, rajono gyventojų, vienuolika tūkstančių, arba kas penktas, – abiem vakcinos dozėmis.

Daugėja nežinomų atvejų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento duomenimis, šiuo metu privalomoje izoliacijoje (ir mažos rizikos – keliautojai, ir didelės rizikos – turėję kontaktą su patvirtintu COVID-19 ligos atveju) yra apie 355 rajono gyventojai, visu šimtu mažiau nei savaitę prieš tai.
Ir vėl dominuoja susirgimai, kurių užsikrėtimo aplinkybės nežinomos, – asmenys nurodo, jog kontakto su sergančiais neturėjo, į užsienį išvykę nebuvo ir su grįžusiais iš užsienio nebendravo. Tokie atvejai, kai neaišku, kaip užsikrėsta, sudaro beveik šešiasdešimt procentų. Prieš tai savaitę buvo 43,5 proc.
Nors šeiminių susirgimų sumažėjo, tačiau tarp naujų atvejų jie sudaro net 41,2 proc.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*