Situacija dėl COVID-19 infekcijos rajone vis labiau prastėja

Nuotr. iš SAM archyvo

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią savaitę rajone sergančiųjų COVID-19 liga skaičius jau įžengė į antrą šimtą. Per savaitę užfiksuota beveik 70 naujų susirgimo atvejų.
Praėjusią savaitę rajone registruoti 5 COVID-19 ligos protrūkiai: trys – statybos verslo srityje, po vieną – naftos perdirbimo ir ugdymo.

Kas penktas užsikrėtė darbe

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, analizuodami epidemiologinę diagnostiką, pastebi, kad praėjusią savaitę situacija buvo panaši, kaip ir prieš tai buvusią, – beveik pusės naujų atvejų užsikrėtimo aplinkybės yra nežinomos: asmenys nurodo, jog kontakto su sergančiaisiais neturėjo, į užsienį išvykę nebuvo, su grįžusiais iš užsienio žmonėmis nebendravo.
Sumažėjo užsikrėtimų šeimose, jie sudaro beveik trečdalį visų naujų atvejų. Kas penktas COVID-19 liga praėjusią savaitę susirgęs žmogus užsikrėtė darbe. Tokių susirgimų procentinė dalis, lyginant su prieš tai buvusia savaite, padidėjo daugiau nei keturis kartus.
Įvežtinių atvejų nenustatyta, tačiau susirgimų buvo užfiksuota pradinėje mokykloje.

Peržengta dviejų šimtų riba

Epidemiologams nerimą kelia tai, kad praėjusią savaitę rajone gerokai šoktelėjo COVID-19 sergamumo rodiklis: pagal 14-os dienų naujų atvejų skaičių, tenkantį 100 tūkst. gyventojų, jau perkopėme dviejų šimtų ribą. Šis rodiklis – 209 atvejai, prieš savaitę jis buvo aštuoniasdešimčia atvejų mažesnis.
NVSC duomenimis, šiuo metu privalomoje izoliacijoje (ir mažos rizikos – keliautojai, ir didelės rizikos – turėję kontaktą su patvirtintu COVID-19 ligos atveju) daugiau kaip pusė tūkstančio mūsų savivaldybės gyventojų.
Per paskutines 7 paras ištirta šiek tiek daugiau nei 1430 rajono gyventojų – panašiai tiek pat, kiek ir prieš tai buvusią savaitę. Tačiau teigiamų tyrimų dalis gerokai padidėjo ir jau siekia beveik 5 proc.
Rajone paskiepyta daugiau kaip 10 tūkst. gyventojų, arba kas penktas (20 proc.), šalies vidurkis – 23 proc.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Situacija dėl COVID-19 infekcijos rajone vis labiau prastėja”

 1. aga parašė:

  Kur neprastės, jei po miestą zuja automobiliai su ukrainietiškais ir baltarusiškais numeriais- ar juos kas nors tikrina???

  1. Anonimas parašė:

   Nekaltinkit užsieniečių – geriau į save pažiūrėkit.

 2. ? parašė:

  Prasteja bet vaikus i mokyklas grazinti kieno noras ?Ir dar grasinanciai nenorit mokykit patys namuose !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto