Šių metų biudžetas – tik išgyventi

Sigito Strazdausko nuotrauka

Rajono politikai be didelių diskusijų patvirtino deficitinį šių metų biudžetą, kuris paskaičiuotas be dviejų ir puse mėnesio atlyginimų ir trijų mėnesių įmokų „Sodrai“.
Finansininkų teigimu, tam, kad biudžetininkai galėtų gyventi be įtampos, trūksta apie dvidešimties milijonų litų.
Opozicijos atstovai stebisi, kad, esant tokiai sudėtingai situacijai, Tarybai buvo pateiktas „plikas“ biudžeto projektas – taupymo priemonių planas nukeltas ateičiai.

Biudžeto pajamos mažėja

Savivaldybei nesiseka išlipti iš finansinės duobės. Jau praėjusiais metais pirmą kartą biudžetas patvirtintas nesuplanavus lėšų dviejų mėnesių atlyginimams išmokėti. Norint normaliai išgyventi, trūko per 13 milijonų litų.
Šiais metais situacija dar sudėtingesnė: biudžeto pajamų apimtis siekia beveik 130,8 milijono litų, tačiau yra 6,5 milijono litų mažesnė negu 2012 metais.
Mūsų rajono biudžeto lėšomis naudojasi 75 asignavimų valdytojai. Pagal jų pateiktas paraiškas šiems metams lėšų poreikis buvo 170 milijonų litų.
Kiek lėšų trūksta, kad įstaigos galėtų normaliai išgyventi?
Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė „Santarvei“ tvirtino, kad tiksliai pasakyti sudėtinga – suma priklauso nuo to, ką su kuo lyginsi – su praėjusiais metais, bendrais biudžeto asignavimais ar individualiai.
„Vėlgi, priklauso nuo poreikių, kiek norime padaryti miestui ar rajonui. Bet tam, kad galėtume gyventi be įtampos, reikėtų dar kokių dvidešimties milijonų litų“, – teigė vedėja.

Kam valdžia šiemet skirs pinigų, o kas skurs, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

 

9 Atsakymai į “Šių metų biudžetas – tik išgyventi”

 1. SILVESTRAI parašė:

  ko tu mažini savo smegenų lasteles , matosi kad ir taip nedaug jų turi , jei negalėjai kartu su piligrimais išvažiuoti , tai nors maldą sukalbėtum , juk jie tai daro ir dėl tavęs. Tokie bumbantys tik ir skleidžia blogą energiją aplinkui , o nuo to ir kitiems blogiau . Pritariu klausimėliui mažiau bumbėkit ir viskas bus gerai , ale mes mokam džiaugtis tik tada , kai kaimynui blogai ,tokie jau mes esam Su pavasariu, bus daugiau saulės , gal ir bumbėt nebesinorės

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Nors biudžetas ir deficitinis, bet 100 procenų garantuoju, jog už kelių mėnesių ar pusmečio valdininkai pasididins sau atlyginimus.

 3. Klausimėlis parašė:

  Koks neįdomus straipsnelis,Trūksta tų litų aišku ir aiškiau nebūna.Trūksta jų visai Lietuvai.Ot ka naujyną parašė.Pernai irgi trūko,bet iki metų galo visi biudžetininkai atlyginimus gavo ir badu nemirė.Nemanau,kad kitaip bus ir šiemet.Su šventėm niurzgaliai“nes saulelė vėl atkopdama budina svietą“

 4. Silvestras parašė:

  Akmenės rajono valdžia paslapčia finansavo ,,piligrimų “ išvyką į Romą . O kaip Mažeikiuose? Ar ir čia , Mažeikiuose, NEBUVO KOKIO SLAPTO FINANSAVIMO? AR TIKRAI VISUS PINIGUS SUSIMOKĖJO PATYS PILIGRIMAI, AR NEBUVO KOKIŲ PERVEDIMŲ IŠ Mažeikių rajono vargano biudžeto? Kviečiu komentuoti žinančius, kviečiu pasidomėti šiuo klausimu žiniasklaidą.

 5. Iš savivaldybės internetinės svetainės parašė:

  Mažeikių rajone vyksiantys renginiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti

  2013-03-11 12.00 val. Savivaldybės Kultūros ir sporto skyrius kviečia dalyvauti Mažeikiuose,
  avinėje „Valina“ organizuojamose smiginio varžybose.

 6. Ei parašė:

  nusaukite kas antra mokyoja.

 7. Ei parašė:

  . o kur Judita ,kad nekviečia streikuoti. Kai pati atsisėdo už bendro stalo ,turbūt suprato,kad šuns balsas į dangų neina….Cha,cha…..

 8. Pasiūlymas parašė:

  Reikia dar didinti valdininkų gretas, mokėti jiems nenormalius priedus prie algų. Tada tikrai biudžetas nebus deficitinis.

 9. Komentatorius parašė:

  Esant socialdemokratams prie lovio, kitokio biudžeto ir būti negali. Sveikinu. Ypač tuos, kurie turės negauti algų ir bus priversti badauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto