Šių metų naujovės neaplenks asmeninio biudžeto

Vienos metų naujovės šiek tiek papildys kai kurių žmonių grupių pinigines, tačiau dėl kai kurių paslaugų, prekių brangimo didės ir išlaidos. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiais metais laukia nemažai gerų pokyčių socialinės apsaugos srityje: auga vaiko pinigai, senatvės, netekto darbingumo, našlių ir našlaičių pensijos, minimali alga, šiek tiek ūgtels bazinis pareiginės algos dydis.
Tačiau vargu, ar dėl šių pasikeitimų tapsime turtingesni, nes brangsta kai kurios paslaugos, daugiau mokėsime už elektrą ir dujas, rūkalus.
Nuo sausio mėnesio rajone įsigaliojanti dvinarė apmokėjimo sistema už atliekų surinkimą ir tvarkymą prie taupymo taip pat neprisideda.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad nuo sausio mėnesio minimali mėnesio alga – 642 eurai, „popieriuje“ ji didėja 35 eurais. Padidėjimas „į rankas“ sudaro apie 20 eurų, darbuotojai turėtų gauti apie 468 eurus.
Minimalus valandinis įkainis popieriuje didės 0,21 euro – iki 3,93 euro.
Didesnė MMA turi įtakos ir dirbantiesiems savarankiškai. Nuo šio dydžio priklauso valstybinio socialinio draudimo (VSD) ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų dydžiai.
2021 metais minimali mėnesinė PSD įmoka didėja 2,44 euro – iki 44,81 euro, o visą mėnesį galiojančio verslo liudijimo VSD įmoka –3,05 euro – iki 55,98 euro.
Negera naujiena gaunantiesiems daug pajamų. Gautai metinei pajamų daliai, viršijančiai 60 vidutinių darbo užmokesčių (šiuo metu – 87 288 eurai), bus taikomas 32 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifas, o pajamų daliai, neviršijančiai šios sumos, bus taikomas 20 proc. tarifas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

One Reply to “Šių metų naujovės neaplenks asmeninio biudžeto”

  1. aha parašė:

    Užtad galėsim laisvai ne tik žolytės parūkyt, bet ir kitokių kvaišalų išbandyt- juk truputis nieko nereiškia, ania??? Kad velnias į pragarą nujotų išrinkusius tokią valdžią…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto