Siūlo įvesti nulinę alkoholio promilių ribą visiems vairuotojams

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vidaus reikalų ministerija griežtina kovą su neblaiviais vairuotojais – siūloma įvesti nulio promilių alkoholio ribą visiems vairuotojams. Kol kas tokia tvarka galioja tik keturiose Europos šalyse.

Tvirtinimas dar užtruks

Šiuo metu nulinės promilės reikalavimas numatytas pradedantiesiems vairuotojams, taksi, motociklų, mopedų, didesnių transporto priemonių vairuotojams – už lengvą blaivumą (nuo nulio iki 0,4 promilės) jiems gresia bauda nuo 144 iki 289 eurų, o pradedantiesiems – bauda nuo 231 iki 289 eurų. Tuo tarpu maksimali numatoma leistina alkoholio koncentracija kraujyje kitiems vairuotojams yra 0,4 promilės.
Vidaus reikalų ministerija įregistravo pataisas, kuriomis siūlo įteisinti nulio promilių alkoholio ribą visiems vairuotojams.
Siūlymą vidaus reikalų ministras argumentuoja tuo, kad specialistų yra nustatyta, jog net ir mažas alkoholio kiekis paveikia vairuotojo smegenis, o didėjant alkoholio koncentracijai kraujyje blogėja vairuotojo reakcija. Vairuotojas blogiau įvertina greitį, atstumą, kitų eismo dalyvių veiksmus ir realiai rizikuoja savo bei kitų asmenų sveikata ar net gyvybe.
Kad šios pataisos įsigaliotų, joms dar turės pritarti Vyriausybė ir Seimas.

Sulaikyta neblaivių vairuotojų mažiau

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas parengusi Vidaus reikalų ministerija pažymi, kad pernai per neblaivių vairuotojų sukeltus eismo įvykius žuvo net 47 žmonės – keturiolika  daugiau nei prieš metus.
Mažeikių rajono kelių policijos poskyryje pažymėta, kad per praėjusius metus rajono neblaivūs vairuotojai sukėlė dvi įskaitines avarijas, vienoje iš jų žuvo mažametis.
Per vienuolika šių metų mėnesių iš 240 rajono kelių policijos poskyryje registruotų avarijų 31 sukėlė neblaivūs vairuotojai, trys iš jų – įskaitinės, kuriose nukentėjo žmonės.
„Vairuotojai turi įsisąmoninti, kad prie vairo privalo sėsti tik blaiviems. Ir jokie pasiteisinimai, kad gėręs vakarykščiai ar išgėręs tik bokalą alaus, neturi galios. Būtina visomis priemonėmis saugoti ne tik savo, bet ir kitų sveikatą bei gyvybes“, – sakė rajono kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Gurauskas.
Šiais metais Mažeikių rajone policijos pareigūnai nustatė 165 neblaivius vairuotojus (pernai – 206) bei 60 dviratininkų.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje keturių rajonų teritorijoje iš viso nustatyti 635 neblaivūs vairuotojai: 248 Telšių rajone, 110 Kelmės rajone ir 112 Akmenės rajone.

Promilių riba skiriasi

Šiuo metu nulinių promilių alkoholio riba galioja visų transporto priemonių vairuotojams Rumunijoje, Slovakijoje, Čekijoje ir Vengrijoje. Komerciniams vairuotojams ši riba galioja Kroatijoje, Vokietijoje, Italijoje, Slovėnijoje bei Šveicarijoje.
Nulinių promilių ribą privalo neperžengti pradedantieji vairuotojai Vokietijoje, Italijoje, Slovėnijoje, Šveicarijoje.
Leistinos alkoholio kiekio kraujyje ribos Europos šalyse skiriasi – po 0,8 promilės galioja Jungtinėje Karalystėje (išskyrus Škotiją, kur galioja 0,5 promilių riba visiems vairuotojams) bei Maltoje – tai galioja tiek komerciniams, tiek pradedantiesiems vairuotojams.
0,5 promilės riba galioja Austrijoje, Belgijoje, Bulgarijoje, Kroatijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Airijoje, Italijoje, Latvijoje, Danijoje, Liuksemburge, Olandijoje, Portugalijoje, Slovėnijoje, Ispanijoje ir Šveicarijoje – visiems, išskyrus komercinius ir pradedančius vairuotojus.
0,4 promilės riba galioja mūsų šalyje, o 0,2 riba yra nustatyta Estijoje, Lenkijoje ir Švedijoje.

One Reply to “Siūlo įvesti nulinę alkoholio promilių ribą visiems vairuotojams”

  1. Rima parašė:

    Manau girtavimo problema nuo to neišsispręs, o tik paaštrės paskirtų baudų išieškojimo problema. Reikia darbo, kad būtų kuom užsiimti ir normalaus uždarbio, kad būtų galima oriai pragyventi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*