Siūloma 5 metais trumpinti senatvės amžių mokytojams

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mokytojams, turintiems 30 metų mokinių ugdymo darbo stažą, per kurį buvo mokamos įstatymo nustatytos valstybinio socialinio pensijų draudimo įmokos, senatvės pensijos amžių siūloma trumpinti 5 metais.

Tokį pasiūlymą Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo pakeitimo projektui Seimo posėdžių sekretoriate Darbo partijos frakcijos narių grupės vardu įregistravo Seimo narė „darbietė“ Virginija Baltraitienė.
Siūloma, kad tokia įstatymo nuostata įsigaliotų nuo 2014 m. sausio 1 d.

9 Atsakymai į “Siūloma 5 metais trumpinti senatvės amžių mokytojams”

 1. Mama parašė:

  Aš pritariu,kad mokytojai anksįčiau būtų išleidžiami į pensiją, bet tada jie turėtų nebedirbti. Vaikai baigia mokslus ir negauna darbo. O ir dabar daug mokytojų , net mokyklos direktorių pensininkų dirba pilnais krūviais ir pensijas gauna. Tai nejaugi išleisti į pensiją nuo 60 , jie vėl norės dirbti ir pensiją gauti, kažkaip keista…….

 2. to jau parašė:

  Tikriausiai reikia, nes kai kuriose šalyse 18 metų išdirbęs mokytoju žmogus yra nepakaltinamas.
  O dėl rašingumo: taip, jaunimas išties greičiau moka naudotis išmaniaisias telefonai, nes per pamoką tik spėk žiūrėti, nes nusisukai, ir šio rankos maigo telefoną. Bet dėl bendro kompiutertinio raštingumo drįsčiau pasiginčyti: uždavus kokią nors užduotį, jaunimas eina primityviausiu keliu – nėra užduoties interneto pirmame puslapyje, ir vargšelis jau prapuolęs, nes knygos nemoka atsiversti.
  Kodėl nerašo lietuviškomis raidėmis? Pasirodo, tokia klaviarūra. Tai pasikeisk, vadinasi, nemoki. Darbe klaidos, ar sunku susirasti klaidų taisymo programą? O jei pareikalauji, kad „wordu“ būtų surinktas tekstas pagal visus reikalavimus, didžiojo mokovo akys pasidaro kaip lėkštės, o kaip tai padaryti? Tad kas yra tas tikrasis kompiuterinis raštingumas? Beje, ne vienas lietuvių kalbos mokytojas (solidaus amžiaus) pateikia nemažai internetinių adresų, naudingų mokantis gimtosios kalbos. Taigi, neaišku, ar mokytojas tikrai nemoka naudotis kompiuteriu, o gal jaunuolio visai kiti poreikiai ir interesai?

 3. skaitytoja parašė:

  Mokytojas visais laikais buvo gerbiamas, tik šiandienos visuomenė nebegerbia mokytojų, ką rodo komentarai. Mokiniai žino tik savo teises, o pareigas – ne. Norit, kad vaikai būtų raštingi, o kad jiems ne mokslai rūpi, o rūkymas, svaigieji gėrimai, jums nerūpi? Jau pypliai – 8-9m. rūko (gyvenu šalia mokyklos ir matau pro langą). Ar žinote koks procentas vaikų visiškai sveiki ir kokiam skaičiui net ir pradinukų reikalinga psichologo bei spec. pedagogo pagalba? AR IR ČIA KALTĘ SUVERSIT ,,VOS KRUTANČIOM „MOKYTOJOM? Kiek laiko jūsų vaikai praleidžia prie kompiuterių, kokius jie žiūri filmus, kiek jūs patys, tėvai, bendraujat su vaikais.? . Jums vaikai našta, nes norėtumėt, kad darželiai dirbtų šventinėm dienom ( pasakojo kaimynė, kaip keletas mamų klausė auklėtojos vienos šventės išvakarėse, ar darželis rytoj dirbs), jūs niekur kai kurios mamos nedirbate, o per vasarą vesite vaiką į darželį, o ir dirbančios neskubate po darbo jų pasiimti. Natūralu – obuolys nuo obels netoli rieda. Daugiau bendraukit su savo vaikais ir gerbkit tuos, kurie už mizerną atlygį dirba su jūsų atžalomis. Aš niekada savo vaikams blogai nekalbėjau apie mokytojus, o jei pasiskųsdavo, atsakydavau, kad patys kalti. Aš manau su malonumu išeitų daugelis mokytojų į pensiją, tačiau jie nekalti, kad vis buvo ilginamas pensijinis amžius. ( ar jis bus trumpinamas šį kartą dar neaišku?) Kiek žinau, patys mokytojai pasirašė po peticija dėl pensijinio amžiaus paankstinimo pedagogams. Tolerancija dar niekam nepakenkė – to mokykime ir savo vaikus.

 4. na parašė:

  įveskit atestaciją ir pamatysit ar jis tinkamas darbui ar ne,kodėl sodro,mokęsčių inspekcijoj kai nori kuriuo nusikratyti tai padaro atestaciją ir VISO GERO

 5. jau parašė:

  seniai reikėjo mažinti ir ne 5m ,o 10m,aš buvau Vokietijoj tai ten visi jauni mokytojai,o pas mus senutės vos kruta ir dar vaidina,kad moko,o yra jau beraštės,nes ir kompiuteriu nesugeba dirbti,tai ko mes norim ,kad vaikai būtų raštingi,jei MOKYTOJAI NERAŠTINGI,ar daromos atestacijo,tikiu ,kad nepraeitų ir galėtų atleisti kaip netinkamą,ir užleistų vietą jauniems,energingiems ir raštingiems mokytojams

 6. GR parašė:

  nesuprantu,kodel mokytojams nori mazinti pensijini amziu,o sakykim dirbantiems naftos pramoneje,kur kenksmingumas akivaizdus,niekas nemazina..

 7. taip parašė:

  pragyvenkit is pensijos,jaunimui bus vietu daugiau ir nereiks uz minimima dirbt jiem,

 8. To nesvarbu parašė:

  Jeigu iš pensijos būtų galima pragyventi tai ir paliktų, deja dirbama ,kad nebūtum našta tiems patiems minimalią algą uždirbantiems vaikams.Taip kad vaikai nepykit, dirbantis pensininkas moka mokesčius ir pensiją užsidirba iš savo atskaičiuotų mokesčių.Mes jauni nebebūsim, tačiau jei Dievas duos , Jūs taip pat būsit seni . Taip ,kad tolerancijos ir pagarbos vienas kitam ir išgyvensime, juk ne karo metas , ne Sibire esam. Geros vasaros, su saule gal ir nuotaika praskaidrės.

 9. nesvarbu parašė:

  tegu ir dabar palieka darbo vietas DIRBANTYS pensininkai, kiek būtų darbo jauniems mokytojams !!!!!!!!!
  Ha nėra įstatymo , padarykit….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto