Siūloma atimti savivaldybių tarybų narių mandatą už perėjimą į kitos partijos frakciją

ELTOS nuotrauka

Siūloma įteisinti, kad savivaldybės tarybos narys, atsisakęs priklausyti frakcijai, taip pat išstojęs arba pašalintas iš politinės partijos, kurios kandidatų sąraše buvo išrinktas į savivaldybės tarybą, netenka savivaldybės tarybos nario mandato.
Tokį Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Ričardas Sargūnas.
„Teikiamu projektu siūloma užtikrinti, kad piliečių išrinktas savivaldybės tarybos narys, privalantis vykdyti rinkimų programos nuostatas, atsisakęs priklausyti frakcijai, kurią sudaro savivaldybių tarybų nariai, išrinkti pagal tą patį kandidatų sąrašą, taip pat nusprendęs išstoti iš partijos, kurios siūlomų kandidatų sąraše buvo išrinktas į savivaldybės tarybą arba iš jos pašalintas, netektų savivaldybės tarybos nario mandato“, – sako R. Sargūnas.
Pasak jo, projekto rengimą paskatino piliečių bei visuomeninių organizacijų prašymai ir raginimai reglamentuoti savivaldybių tarybų narių, priklausančių atitinkamai frakcijai, kurią po rinkimų suformuoja pagal atitinkamą sąrašą išrinkti savivaldybių tarybų nariai, galimybes savivaldybės tarybos kadencijos metu pereiti į kitos politinės partijos frakciją.
Šiuo metu savivaldybių tarybų narių, išrinktų pagal vienos politinės partijos iškeltą kandidatų į savivaldybių tarybų narius sąrašą, perėjimas į kitą frakciją ir palikimas jį delegavusią partiją arba frakciją, kurią po rinkimų suformuoja minėto sąrašo nariai, nėra ribojamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto