Siūloma atsisakyti mokinio krepšelio

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Siekiant spręsti bendrojo ugdymo finansavimo klausimus, siūloma iš esmės keisti finansavimo metodiką, atsisakyti mokinio krepšelio ir finansavimą ugdymui skaičiuoti klasei.
Tikimasi, kad šis siūlymas leis užtikrinti didesnį finansavimo skaidrumą ir stabilesnį ugdymo proceso aprūpinimą. Naujos metodikos taikymui planuojama pasirengti per 2015 metus, o naują tvarką pradėti įgyvendinti nuo 2016 m.

Parengė darbo grupė

Tokius siūlymus parengė Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) ketvirtadienį posėdžiavusi Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta darbo grupė, rengianti siūlymus dėl socialinių sąlygų mokytojams, mokinių ugdymo kokybės gerinimo.
Sprendžiant pedagogų darbo užmokesčio didinimo klausimą, siūloma siaurinti tarnybinių atlyginimų koeficientų „šakutes“ ir minimalią pedagogų tarnybinių atlyginimų koeficientų ribą pakelti iki vidurkio.
Siūloma kasmet didinti auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimus, kol jie pasies kitų mokytojų darbo apmokėjimo lygį (iš viso apie 40 proc.).

Švietimo ir mokslo finansavimą – didinti laipsniškai

Taip pat numatoma 2016 m. parengti etatinio mokytojų darbo apmokėjimo tvarką, o 2017 m. ją išbandyti.
Siūloma laipsniškai didinti švietimo ir mokslo finansavimą, atsižvelgiant į Bendrojo vidaus produkto (BVP) augimą ir valstybės finansines galimybes, kad nacionalinio biudžeto išlaidų dalis švietimui sudarytų 6 proc. nuo BVP.
Siūlymai – dėl kurių vieningai sutarta ir tie, dėl kurių sutarimas nepriimtas, – bus pristatyti Ministrui Pirmininkui. Tikimasi, kad šie darbo grupės pasiūlymai taps pagrindu švietimo profesinėms sąjungoms ir Vyriausybei derantis dėl Švietimo šakos kolektyvinės sutarties sudarymo, pranešė ŠMM.
Siūlymus pateikusiai darbo grupei vadovavo ministras Dainius Pavalkis, joje dirbo Vyriausybės kanceliarijos, Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų, Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai bei socialinių partnerių – profesinių sąjungų – vadovai.

3 Atsakymai į “Siūloma atsisakyti mokinio krepšelio”

  1. mamytė parašė:

    Labai teisingai būtų,tada ir grupės nebūtų perpildytos,kaip dabar vienos grupės patalpose 2-jų grupių vaikai,balaganas,vaikai pervargę,auklėtojos pervargusios ir vis per krepšelio pinigus ……………………

  2. ... parašė:

    o koks tau skirtumas? Jei sumažės mokyklų, dalis darbuotojų bus bedarbiai ir eiliniai išlaikytiniai (pašalpiniai). Kitas variantas – emigruos, ir vėl nemokės net menkiausio mokesčio.

  3. Baigsis pagaliau parašė:

    Gal mažiau bus nelankančių mokyklos mokinių prirašinėjimai sąrašuose, kaip dabar- pusė sėdi pamokose, kita pusė-užsienyje arba vaikučius augina namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto