Siūloma didinti kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokestį

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys prof. Vytautas Juozapaitis siūlo kuo skubiau patvirtinti naują Kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programą, inicijuoti Vyriausybės nutarimo pakeitimą, prilyginant kultūros įstaigų darbuotojų atlyginimus prie švietimo įstaigų darbuotojų atlyginimų.

Vieni mažiausių

Atsižvelgdamas į viešųjų bibliotekų vadovų gautą informaciją, jis kreipėsi į kultūros ministrą Šarūną Birutį ir pateikė konkrečius pasiūlymus kritinei padėčiai gerinti.
Pasak V. Juozapaičio, bibliotekų darbuotojų atlyginimai yra vieni mažiausių Lietuvoje ir neskatina darbuotojų motyvacijos, profesinio konkurencingumo bei stabdo įvairias bibliotekų veiklas.
Atsižvelgiant į šiandieninę finansinę situaciją Lietuvoje, dokumentų fondų atnaujinimui Seimo narys pasiūlė grąžinti dokumentams skirtas lėšas bent į 2008 m. lygį (8 milijonai litų), nors pagal Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos rekomendacijas, bibliotekose per metus turi būti įsigyjama ne mažiau kaip 250 naujų knygų 1000 gyventojų.

Reikia tinkamų sąlygų

Bibliotekų renovacijos ir modernizavimo procesams paspartinti pasiūlyta konkrečiai įvertinti dabartinę bibliotekų renovacijos ir modernizavimo situaciją, ištirti lėšų poreikį ir užtikrinti reikalingų lėšų skyrimą, panaudojant Valstybės investicijų fondo, ES struktūrinių fondų lėšas.
Per 2014–2020 metų ES struktūrinių fondų paramos lėšų panaudojimo etapą prof. V. Juozapaitis siūlo pirmiausia sudaryti tinkamas sąlygas kompiuterinės ir programinės įrangos, atitinkančios informacinių paslaugų teikimui keliamus reikalavimus, atnaujinimui.

Teikiamos naujausios paslaugos

Parlamentaras atkreipė ministro dėmesį į tai, kad bibliotekų fonduose sukaupta beveik 107 mln. įvairių dokumentų. Per metus bibliotekas aplanko daugiau nei 25 milijonai lankytojų. Bibliotekų darbuotojų pastangomis teikiamos ne tik modernios, kokybiškos naujausios informacinės paslaugos, bet ir užtikrinamos neformaliojo ugdymo ir mokymosi galimybės, ugdančios žinių visuomenės kompetencijas, skatinančios visuomenės kūrybiškumą ir dalyvavimą kultūros procesuose.

3 Atsakymai į “Siūloma didinti kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokestį”

  1. Nina parašė:

    Kalbos tik ir lieka kalbomis, o kaip gavom valytojos atlyginimą, taip matyt ir gausim, jokių prošvaisčių……

  2. Ingrida parašė:

    Manau, kad kultūros darbuotojai turėtų gauti po kokius 3-4 tūkstančius i rankas. Darbas sunkus, atsakingas. Ir net pavojingas – į šukius ateina agresyvių ginkluotų jaunuolelių

  3. Lina parašė:

    Kažin kelintą kartą jau siūlo didinti… o realiai tai taip ir paliks patys mažiausi, nesvarbu, kad aukštasis išsilavinimas, tuoj ir minimali alga bus didesnė už kultūros darbuotojų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto