Siūloma didinti minimalią ilgalaikio materialinio turto vertę

Finansų ministerija siūlo iki 1726 litų padidinti minimalią ribą, nuo kurios viešojo sektoriaus subjektų įsigyjamas naujas turtas būtų traktuojamas kaip ilgalaikis.

Lemia infliacija

Ministerija pažymi, kad minimali ilgalaikio materialaus turto vertė yra taikoma tik viešojo sektoriaus įmonių ir įstaigų buhalterinėje apskaitoje, ir šis dydis turi būti nuolatos peržiūrimas atsižvelgiant į infliaciją.
Pastarąjį kartą minimali vertė 2008 m. buvo padvigubinta nuo 500 iki 1000 litų. Nuo 2015 m. šį rodiklį padidinus iki 1726 litų (500 eurų), jis sutaptų su Oficialioje Europos Sąjungos statistikoje (ESS 95) šių metų rugsėjį galiojusia verte – 500 eurų.

Įsigaliotų kitąmet

Vyriausybėje siūlomi pakeitimai bus svarstomi trečiadienį. Jei jiems bus pritarta, 1726 litų (500 eurų) minimali ilgalaikio materialaus turto vertė bus taikoma nuo kitų metų sausio 1 dienos pagamintam arba įsigytam turtui. Kaip ir anksčiau, į ilgalaikio materialaus turto kategoriją nepatenka nekilnojamasis turtas, kilnojamos kultūrinės vertybės, transporto priemonės bei šaunamieji ginklai.
Ministerija taip pat siūlo ir techninių pakeitimų – iš Ilgalaikio turto nusidėvėjimo minimalių ir maksimalių ekonominių normatyvų viešajam sektoriui išbraukti nekilnojamus kultūros paveldo objektus, kadangi šių vertybių nusidėvėjimas apskritai nėra skaičiuojamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto