Siūloma, kad prevencinės programos taptų privalomos visose mokyklose

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybė pritarė Švietimo įstatymo pataisoms, pagal kurias kiekviena bendrojo ugdymo mokykla ir profesinio mokymo įstaiga turės vykdyti bent vieną nuoseklią, ilgalaikę socialines ir emocines kompetencijas ugdančią prevencinę programą.
Pataisų projektą parengė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija.

Prevecija ir pagalba

Kaip pažymi Švietimo ir mokslo ministerija, pateikusi Vyriausybei išvadą dėl įstatymo pataisų, visose mokyklose bus sukurta smurto prevencijos sistema, skatinanti ne nutylėti patyčių ar smurto atvejus, bet veiksmingai spręsti problemą – jei reikia, ir įtraukiant policiją, Vaiko teisių tarnybą ir kitas institucijas.
Siūloma užtikrinti, kad nemokamą psichologinę pagalbą galėtų gauti ir smurtaujantys, ir smurtą patiriantys mokiniai, jų tėvai, taip pat mokytojai. Šią pagalbą turėtų teikti pedagoginių psichologinių tarnybų psichologai ar kiti psichologinės pagalbos teikėjai.

Būtina kuo anksčiau pastebėti smurtinį elgesį ir užkirsti jam kelią

Psichologinė pagalba turėtų būti pradedama teikti ne vėliau nei per 5 darbo dienas. Tais atvejais, kai smurtą patyrė ar smurtavo nepilnametis, kartu su vaiku į psichologinę konsultaciją atvykti turėtų ir vaiko tėvai.
Kadangi ypač svarbu kuo anksčiau pastebėti smurtinį elgesį ir užkirsti jam kelią,  įstatymo pataisomis siūloma tobulinti pedagoginių darbuotojų kvalifikaciją mokinių socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymo srityje ne rečiau nei kartą per ketverius metus.

Veiksminga nuolatinė prevencija

Švietimo įstatymo pataisas toliau svarstys Seimas.
Šiuo metu per 56 proc. mokyklų vykdo per 30 įvairaus pobūdžio prevencinių programų. Duomenys rodo, kad mokyklose, kuriose ilgą laiką vykdomos prevencinės programos, smurto ir patyčių nuosekliai mažėja.
Prevencija veiksminga  tuomet, jeigu vykdoma nuolat.

Parengta pagal LRV kanceliarijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto