Siūloma keisti valstybės institucijų vadovų atleidimo tvarką

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimo statute siūloma įteisinti, kad valstybės institucijų vadovų, kuriuos skiria Seimas, atleidimo iš pareigų klausimas būtų sprendžiamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų parlamentarų balsų dauguma tik nepasitikėjimo atveju. Tuo tarpu sprendimas dėl valstybės institucijų vadovų atleidimo iš pareigų kitais pagrindais būtų priimamas atviru balsavimu Seimo posėdyje dalyvaujančių Seimo narių balsų dauguma.

Atleidimas – įvairesnis

Jeigu Seimas pritartų, valstybės institucijų vadovų, kuriuos skiria Seimas, atleidimo iš pareigų klausimas būtų sprendžiamas skirtingai atsižvelgiant į atleidimo pagrindus.
Seimo statuto 115 straipsnyje nustatyta, kad Seimo paskirtų valstybės institucijų vadovų, Konstitucijos ir įstatymų numatytų valstybės pareigūnų atleidimo iš pareigų klausimas sprendžiamas slaptu balsavimu. Tačiau atleidimas gali būti įvairiais pagrindais: nepasitikėjimo, atsistatydinimo, perėjimo į kitą darbą, išėjimo į pensiją ar kitais.
„Akivaizdu, kad nurodyti pagrindai nėra tapatūs, todėl ir balsavimas dėl atleidimo neturėtų būti vienodas“, – sako Statuto pataisų iniciatoriai.

Tik slaptas balsavimas

Šiuo metu Seimo statute numatyta, kad valstybės institucijų vadovų, kuriuos skiria Seimas, atleidimo iš pareigų klausimas sprendžiamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.
Už Statuto pataisas po pateikimo antradienį balsavo 48 Seimo nariai, 1 parlamentaras susilaikė. Toliau šį projektą numatoma svarstyti Seime jau po rinkimų, spalio 17 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto