Siūloma mažinti kelių naudotojo mokestį

Naujas kelių naudotojo mokesčio tarifas, jei nebus pakeistas, turėtų įsigalioti gegužę. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Susisiekimo ministerija siūlo Vyriausybei mažinti kelių naudotojo mokestį mažų keleivinių autobusų ir lengviausių krovininių automobilių savininkams.

Ministerija siūlo, kad mažų autobusų, kuriuose yra daugiau kaip 8 sėdimos vietos keleiviams ir kurie sveria ne daugiau kaip 5 tonas, savininkams būtų taikomas 1050 litų metinis kelių naudotojo mokestis. Šių metų pradžioje Vyriausybė šiai transporto grupei kelių naudotojo mokestį buvo padidinusi iki 1800 litų. Toks tarifas, jei nebus pakeistas, turėtų įsigalioti gegužę.
Krovininėms transporto priemonėms, kurių masė neviršija 3,5 tonos, metinį kelių naudotojo mokestį siūloma sumažinti iki 900 litų. Anksčiau buvo patvirtintas 1800 litų tarifas, kuris, jei nebus pakeistas, taip pat turėtų įsigalioti gegužę.
Ministerija taip pat siūlo šių transporto grupių savininkams mažinti mėnesinius, savaitinius ir dienos trukmės kelių naudotojo mokesčius.
Susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio teigimu, sprendimas sumažinti dar neįsigaliojusius mokesčius priimtas ieškant kompromiso su verslu.
„Maži autobusai ir lengvieji krovininiai automobiliai daro kur kas mažiau žalos keliams nei sunkieji vilkikai“, – teigia E. Masiulis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto