Siūloma nustatyti vieną mokesčių mokėjimo datą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Siekiant mažinti ūkio subjektų pinigines išlaidas ir laiko sąnaudas, Finansų ministerija siūlo nustatyti mokesčių mokėjimams ir deklaravimui vienos datos taisyklę.

Tai laiką bei lėšas taupantys veiksniai

Pagal šią taisyklę mokesčiai turi būti sumokėti iki atitinkamo mėnesio 15 dienos, išskyrus pridėtinės vertės mokestį (PVM), kuris sumokamas iki atitinkamo mėnesio 25 dienos.
Taip pat siūloma atsisakyti avansinių PVM mokėjimų, o vietoje akcizų mokėjimų dešimtadieniais nustatyti vieną mėnesinį avansinį akcizų mokėjimą – iki einamojo mokestinio laikotarpio 15 dienos.
„Galimybė vienu pavedimu sumokėti keletą mokesčių, sumažintas avansinių mokėjimų skaičius yra laiką bei lėšas taupantys veiksniai, ir verslas jų poveikį tikrai pajus“, – Finansų ministerijos pranešime spaudai cituojamas ministras Rimantas Šadžius.
Visas funkcijas, susijusias su vietinėmis rinkliavomis, – savivaldybėms.
Nuo 435 iki 500 eurų siūloma didinti juridinių asmenų valdomo nekilnojamojo turto apmokestinamosios vertės ribą, kurios nepasiekus, neprivalu mokėti šio mokesčio avansu.
Visas funkcijas, susijusias su vietinių rinkliavų surinkimu ir sumokėjimu, siūloma perduoti savivaldybėms.
Mažinant administracinę naštą, tenkančią lošimus organizuojantiems subjektams, siūloma atsisakyti lošimo įrenginių ženklinimo specialiu lipduku, kuriuo patvirtinama, kad loterijų ir lošimo mokestis – sumokėtas.

Parengti Pelno mokesčio įstatymo pakeitimai

Kovojant su agresyviu mokesčių planavimu tarptautiniu mastu, parengti Pelno mokesčio įstatymo pakeitimai, kurie užtikrins, kad bus išvengta visiško dividendų neapmokestinimo, kai iš užsienio gaunami dividendai Lietuvoje yra neapmokestinami, o juos išmokėjusi užsienio įmonė susimažina mokesčio bazę.
Šias nuostatas siūloma taikyti ne tik ES įmonių, bet ir kitų valstybių įmonių mokamiems dividendams.

Kilstelės Lietuvos pozicijas

Projektai parengti, vykdant Vyriausybės pavedimus, atsižvelgus į ES institucijų reglamentus ir Direktyvą dėl bendrosios mokesčių sistemos.
Finansų ministerijos nuomone, parengti teisės aktų pakeitimai, juos priėmus, pagerins verslo sąlygos, o siūlomi teigiami pokyčiai gali kilstelėti ir Lietuvos pozicijas kitų metų Pasaulio banko tyrime „Doing Business“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto